8. urodziny Fundacji Faktu „Serce dla Dzieci”

Dzięki wsparciu naszych Dobroczyńców przez te lata wsparliśmy 1400 chorych dzieci, na pomoc przekazaliśmy ponad 5 milionów złotych. Z tej okazji dwie strony w Fakcie wyłącznie o nas!

Gdy na horyzoncie pojawia się potrzebujące dziecko, Fakt bez wahania rusza z pomocą. Dlatego w 2010 roku powstała Fundacja Faktu „Serce dla Dzieci” powołana, aby pomagać jeszcze skuteczniej. Od tego czas wsparliśmy 1400 dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością. Ich walka o zdrowie, sprawność i samodzielność choć przez chwilę stała się lżejsza. Na pomoc przekazaliśmy już przeszło 5 mln złotych. Zeszłego lata wsparcie otrzymały ofiary nawałnicy w Rytlu, a także 46 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, do których trafił bezcenny sprzęt ratujący życie.  Możemy działać dzięki hojności naszych Czytelników i odbiorców naszych mediów, ich SMS-om i wpłatom na konto. Nigdy nas nie zawiedli.


Fundacja Faktu „Serce dla Dzieci” ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazanie nam 1 proc. podatku jest proste, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS: 0000 353781. Każda przekazana nam złotówka zostanie przekazana na pomoc potrzebującym dzieciom.
Fundację Faktu można wesprzeć przez cały rok. I warto to zrobić, bo nie brakuje chorych dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Wystarczy mały gest – dowolna wpłata na konto zbiórki Fundacji Faktu nr 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236.


Pragniemy nieść pomoc razem z naszymi Dobroczyńcami jeszcze przez wiele lat!


Fundacja Faktu “Serce dla Dzieci”

  • Staś walczy o życie, bo lekarz kazał czekać

    Chłopiec przez kilka godzin dusił się w łonie matki. Kiedy się urodził, nie oddychał. Prawdopodobnie...

  • Brawo! Tosia wreszcie pójdzie sama!

    9-letnia Tosia Kochańska z Bydgoszczy była jednym z tych dzieci, dla których odbył się koncert chary...

  • Pobiegniemy dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci!

    W trakcie akcji biegowej Run Beach Morning w Gdańsku będziemy zbierać na koflator niosący ulgę i rat...