Pomóżmy Bartkowi wstać z wózka!
Foto: Damian Burzykowski/Newspix.pl

Pomóżmy Bartkowi wstać z wózka! Bracia zagrają dla Bartka

Bartek (11 l.) to chłopiec o prawie nigdy nie gasnącym uśmiechu i zawsze promiennych oczach. Nie ma jednak w życiu tak łatwo jak jego rówieśnicy. Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym czterokończynowym. Porusza się na wózku inwalidzkim, a jego codzienność, to ciągła rehabilitacja i zmaganie się z chorobą.

Bartka odwiedził właśnie zespół Bracia. Gwiazdy rocka zagrają też specjalnie dla niego podczas koncertu charytatywnego „Serce dla Dzieci”. Już teraz wysyłajcie SMS-y dla Bartka. Potrzebuje 34,5 tys. zł na specjalny chodzik i dofinansowanie do wózka.


Bartek Sopata mieszka w Ustrzykach Dolnych na Podkarpaciu. Jego choroba zaskoczyła rodziców, bo przez pierwszy rok jego życia, wydawało się, że wszystko z malcem jest w porządku. Dopiero potem przyszła straszna diagnoza: dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. - Od kiedy wykryto chorobę, zaczął się nas niekończący maraton się po szpitalach i walka o zdrowie dla synka - mówi mama. - Jest pod stałą opieką lekarzy: neurologa, ortopedy, okulisty, psychologa.


Bartek przeszedł już kilka zabiegów chirurgicznych i okulistycznych. Jeszcze w zeszłym roku poruszał się o kulach, ale po ostatniej operacji stopy, znów wrócił na wózek. To podłamało naszego małego bohatera, bo jego największe marzenie znów się oddaliło - chciałby kiedyś wspólnie z kolegami pokopać piłkę.


Dla Bartka nowym promykiem nadziei stała się akcja Fundacji Faktu i koncert charytatywny „Serce dla Dzieci”. To właśnie na nim specjalnie dla niego zagra zespół Bracia. Wojciech i Piotr Cugowscy są ambasadorami chłopca w tej akcji, by go lepiej poznać spotkali się z nim i jego rodzicami. 11-latek był bardzo szczęśliwy, że mógł „przybić” piątkę ze swoimi ulubieńcami. - Jesteś super chłopak, trzymamy za ciebie kciuki - mówili zachwyceni dzielnym malcem Bracia.


Może dzięki sercu i hojności widzów TVP1 oraz czytelników Faktu uda się zebrać pieniądze na specjalistyczny sprzęt potrzebny w rehabilitacji. Ta pięcioosobowa rodzina, mieszkająca w małym, dwupokojowym mieszkaniu, utrzymuje się z niewysokiej pensji mamy i dorywczych prac taty. Rodziców nie stać na tak kosztowny wydatek, bo i tak praktycznie wszystkie dochody pochłania leczenie synka.


Już teraz możecie pomóc Bartkowi, wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto Fundacji Faktu: 33 1880 0009 0000 0011 0211 4002 Pamiętajcie o dopisku: SERCE

  • Pomóżmy Zuzi oddychać

    Zuzia spod Tarnowa potrzebuje pieniędzy na koncentrator tlenu. Bez niego dziewczynka nie może wyjść ...

  • Już dziś na Narodowym mecz dla Basi!

    Razem z Fundacją Faktu wspierajcie 12-letnią niewidomą łyżwiarkę! Basia Gogowska z Gdańska (12 l.) t...

  • Prawdziwy Dzień Matki: Ola prosi o pomoc dla swej córeczki!