Dominika Kulczyk pomaga dzieciom w Rwandzie

Dominika Kulczyk pomaga dzieciom w Rwandzie

Kulczyk Foundation zakupiła dla głuchoniemych kilkulatków z Afryki specjalne aparaty słuchowe zasilane baterią słoneczną. Dzięki działaniom fundacji udało się pomóc prawie stu małym bohaterom!

Dominika Kulczyk była świadkiem wzruszających scen - szczęścia dzieci i rodziców nie potrafiących powstrzymać swoich emocji. Kilkuletnie maluchy po raz pierwszy w życiu usłyszały głos swoich rodziców. Stało się tak dzięki wsparciu Kulczyk Foundation, która zakupiła dla głuchoniemych kilkulatków z Afryki specjalne aparaty słuchowe zasilane baterią słoneczną. Dzięki działaniom fundacji udało się pomóc prawie stu małym bohaterom!
Rwanda to kraj naznaczony piętnem bratobójczej wojny domowej, którą pamięta cały świat. W 1994 roku w ciągu 100 dni zginęło tu aż milion ludzi! Hutu w barbarzyński sposób mordowali Tutsi. Maczetami, włóczniami, maczugami nabijanymi gwoździami. Jak jest tam teraz? Tego dowiemy się z nowego odcinka programu „Efekt Domina”.
W Rwandzie Dominika Kulczyk szczególnie interesuje się losem niesłyszących i niedosłyszących dzieci. Szefowa Kulczyk Foundation chce poprawić los niepełnosprawnych maluchów, dlatego wspiera ich edukację i finansuje aparaty słuchowe. Udało się pomóc już prawie stu małym bohaterom! Sceny, gdy małe dzieci dzięki aparatom słuchowym po raz pierwszy słyszą swoich rodziców, po prostu rozrywają serce. 

„Efekt Domina” pokaże TVN w niedzielę o godzinie 11.

  • Od gangstera do bohatera

    Były członek gangu stworzył miejsce, gdzie dzieci mogą odzyskać część straconego w slumsach dziecińs...

  • Ofiary wypadków mogą liczyć na wsparcie

    Wypadek zmienił nie tylko życie Krzysztofa, ale również jego matki. Akcja Społeczna Fundacji Faktu i...

  • Bez rehabilitacji nowa terapia nie zadziała. Pomóżmy!

    Pomimo choroby, która przykuła Gabrysię do łóżka, dziewczynka jest najlepszą uczennicą w klasie. Pas...