Dominika Kulczyk pomaga dzieciom w Rwandzie

Dominika Kulczyk pomaga dzieciom w Rwandzie

Kulczyk Foundation zakupiła dla głuchoniemych kilkulatków z Afryki specjalne aparaty słuchowe zasilane baterią słoneczną. Dzięki działaniom fundacji udało się pomóc prawie stu małym bohaterom!

Dominika Kulczyk była świadkiem wzruszających scen - szczęścia dzieci i rodziców nie potrafiących powstrzymać swoich emocji. Kilkuletnie maluchy po raz pierwszy w życiu usłyszały głos swoich rodziców. Stało się tak dzięki wsparciu Kulczyk Foundation, która zakupiła dla głuchoniemych kilkulatków z Afryki specjalne aparaty słuchowe zasilane baterią słoneczną. Dzięki działaniom fundacji udało się pomóc prawie stu małym bohaterom!
Rwanda to kraj naznaczony piętnem bratobójczej wojny domowej, którą pamięta cały świat. W 1994 roku w ciągu 100 dni zginęło tu aż milion ludzi! Hutu w barbarzyński sposób mordowali Tutsi. Maczetami, włóczniami, maczugami nabijanymi gwoździami. Jak jest tam teraz? Tego dowiemy się z nowego odcinka programu „Efekt Domina”.
W Rwandzie Dominika Kulczyk szczególnie interesuje się losem niesłyszących i niedosłyszących dzieci. Szefowa Kulczyk Foundation chce poprawić los niepełnosprawnych maluchów, dlatego wspiera ich edukację i finansuje aparaty słuchowe. Udało się pomóc już prawie stu małym bohaterom! Sceny, gdy małe dzieci dzięki aparatom słuchowym po raz pierwszy słyszą swoich rodziców, po prostu rozrywają serce. 

„Efekt Domina” pokaże TVN w niedzielę o godzinie 11.

  • Gabrysia dziękuje za pomoc

    Przyjdzie taki dzień kiedy pojedziemy z Gabrysią na spacer i będę mogła trzymać moją "gwiazdę" za rę...

  • Zmiana numeru telefonu Fundacji Faktu

    Nowy numer to 22 778 62 54

  • Radzio będzie mówił oczami

    Pieniądze zebrane na leczenie 2-letniej Perły z Syrii nie będą jej potrzebne. Dzięki nim 3-latek z K...