Dominika Kulczyk pomaga dzieciom ze śmietniska

Dominika Kulczyk pomaga dzieciom ze śmietniska

Tym razem dotarła na Filipiny. Na gigantycznym miejskim śmietnisku żyją tam i usiłują zarobić na życie tysiące ludzi. W serialu "Efekt Domina" zobaczyliśmy, że można zmienić ich życie.

Wśród mieszkańców śmietniska nie brakuje dzieci. Najmłodsi każdego dnia szperają w śmietnikach, by znaleźć odpady, które można sprzedać i zarobić na chleb. Czy ci ludzie są skazani na to miejsce? Autorka „Efektu Domina” pokazuje, że nie!

W oparach gnijących odpadków uwijają się setki dzieci. Na wysypisku szukają czegokolwiek, co da się jeszcze sprzedać. W niepokojąco szybko rozrastających się dzielnicach biedy dzieci żyją w rodzinach, które nie mają dostępu do lekarza, o edukacji też nie ma mowy. Muszą wypatrywać nadjeżdżających śmieciarek, by ściągnąć z nich odpady, które nadają się do sprzedaży. Tu żyje się za dolara dziennie!
Osiem lat temu na Filipiny trafił Brytyjczyk, który postanowił poprzez sport i edukację wyrwać maluchy z tego kręgu grozy. Powstała tu nawet dziewczęca drużyna piłkarska! Dominika Kulczyk i Kulczyk Foundation pomaga w tym niesamowitym przedsięwzięciu.
Serial „Efekt Domina” co niedzielę o 11.00 w TVN. WM

  • Tak było w 2016 roku: Wiktor uwielbia przeboje Antka Smykiewicza

    Idol chłopca zaśpiewa w koncercie "Serce dla dzieci", aby pomóc mu w rehabilitacji

  • Wspięła się wyżej niż szczyt możliwości

    Udowodniłam sobie, że wiele mogę – napisała Kinga chora na MPD, którą Fundacja Faktu wysłała na obóz...

  • Wyjątkowa kolęda od Eneja na płytę Fundacji Faktu

    Zespół Enej, który wylansował takie przeboje jak „Kamień z napisem LOVE”, czy „Tak smakuje życie” na...