Dominika Kulczyk pomaga dzieciom ze śmietniska

Dominika Kulczyk pomaga dzieciom ze śmietniska

Tym razem dotarła na Filipiny. Na gigantycznym miejskim śmietnisku żyją tam i usiłują zarobić na życie tysiące ludzi. W serialu "Efekt Domina" zobaczyliśmy, że można zmienić ich życie.

Wśród mieszkańców śmietniska nie brakuje dzieci. Najmłodsi każdego dnia szperają w śmietnikach, by znaleźć odpady, które można sprzedać i zarobić na chleb. Czy ci ludzie są skazani na to miejsce? Autorka „Efektu Domina” pokazuje, że nie!

W oparach gnijących odpadków uwijają się setki dzieci. Na wysypisku szukają czegokolwiek, co da się jeszcze sprzedać. W niepokojąco szybko rozrastających się dzielnicach biedy dzieci żyją w rodzinach, które nie mają dostępu do lekarza, o edukacji też nie ma mowy. Muszą wypatrywać nadjeżdżających śmieciarek, by ściągnąć z nich odpady, które nadają się do sprzedaży. Tu żyje się za dolara dziennie!
Osiem lat temu na Filipiny trafił Brytyjczyk, który postanowił poprzez sport i edukację wyrwać maluchy z tego kręgu grozy. Powstała tu nawet dziewczęca drużyna piłkarska! Dominika Kulczyk i Kulczyk Foundation pomaga w tym niesamowitym przedsięwzięciu.
Serial „Efekt Domina” co niedzielę o 11.00 w TVN. WM

  • Dzieci na wsi bardziej bezpieczne podczas wakacji!

    Statystyki przerażają. Podczas wakacji dochodzi do największej ilości wypadków z udziałem dzieci. Na...

  • Ratunek dla dzieci przyszedł dzięki Wam!

    Ratujecie ciężko chore dzieci! Dzięki charytatywnym SMS-om, które stale wysyłacie, coraz więcej malu...

  • Zuzia ma 8 lat, Wiktoria - 10. Właśnie odzyskały wolność

    Dzięki pomocy Fundacji Faktu dwie ciężko chore dziewczynki będą w końcu mogły wychodzić z domu