Dominika Kulczyk pomaga nastoletnim matkom ze slamsów Kolumbii

Dominika Kulczyk pomaga nastoletnim matkom ze slamsów Kolumbii

Wstrząsającą relację z jej podróży do świata, gdzie rządzą narkotykowe kartele można zobaczyć w najbliższą niedzielę 9 kwietnia o 11:00 na antenie stacji TVN.

Dominika Kulczyk kolejny raz udowodniła, że nie jest jej obojętny los biednych, ubogich kobiet w najdalszych zakątkach świata. Wraz ze swoją Fundacją pojechała do Kolumbii, by pomóc nastoletnim matkom w opiece nad ich dziećmi.

 

Ciężarne 13-latki czy 26-letnie babcie nikogo w kolumbijskich slamsach nie dziwią. W najbiedniejszych warstwach społeczeństwa przemoc wobec kobiet jest na porządku dziennym i przybiera najokrutniejsze formy: gwałty, wykorzystywanie seksualne czy handel usługami seksualnymi nieletnich to codzienność. Dominika Kulczyk wraz ze swą Fundacją pomaga młodym dziewczynom w Kolumbii, wspierając lokalną organizację Juanfe.Kolumbia od blisko 50 lat zmaga się z walkami karteli narkotykowych. Wieloletnia eskalacja przemocy doprowadziła miliony Kolumbijczyków na skraj ubóstwa. Sytuacja w kraju zmusiła ponad 7 mln ludzi do opuszczenia swoich domów. Większość mieszka teraz w slumsach. W najgorszej sytuacji są kolumbijskie kobiety, które stają się ofiarami przemocy domowej oraz dyskryminacji wynikającej z charakterystycznej dla Ameryki Łacińskiej kultury machismo.
Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation wraz z Cataliną Escobar docierają do najbardziej potrzebujących mieszkanek slumsów, stwarzają im szansę na całkowitą odmianę losu. Catalina to mądra, silna i piękna kobieta, która w wyniku osobistej tragedii porzuciła doskonale rozwijającą się karierę w biznesie, by walczyć o wyrwanie nastoletnich matek z piekła przemocy i ubóstwa. Od ponad 10 lat prowadzona przez nią fundacja Juanfe każdego roku pomaga 350 nastoletnim matkom.


Kulczyk Foundation wsparła Juanfe kwotą 100 tysięcy dolarów przeznaczoną na szkolenia dla młodych matek, na jedzenie dla nich i na opiekę nad ich dziećmi. – Catalina jest rewelacyjną kobietą: jest mądra, jest silna, jest ciepła. I robi super robotę, rozwiązuje straszne problemy. Dlatego pomagamy jej fundacji – podkreśla Dominika Kulczyk.
Kolejny odcinek "Efektu Domina" można obejrzeć już w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 11:00 na antenie stacji TVN.

  • Zuzieńko, oby Cię teraz mniej bolało!

    Bo bolało ją od zawsze. Od urodzenia. Nie rączka, czy nóżka, ale wszystko. Jakby ją polewali wrzącą ...

  • Teraz poradzisz sobie Karolinko!

    My marzymy, by mieć samochód, a Karolina marzy, by wreszcie usiąść o własnych siłach. Jakże często n...

  • Pomóżmy Gosi łatwiej się poruszać!

    17-letnia Małgosia Pilińska tańczyła w zespole, uczyła się grać na keyboardzie, nawet strzelała w Br...