Dzięki Kulczyk Foundation wygrywają z epidemią

Dzięki Kulczyk Foundation wygrywają z epidemią

Na wyspie Sumba w Indonezji są rejony, gdzie co trzecia matka straciła dziecko z powodu malarii. Serial Efekt Domina w TVN, w niedziela 3 marca 2019, godzina 11

Sumba to jedna z najbiedniejszych wysp w Indonezji. Przez wieki była izolowana od reszty świata. Zachowała swoją unikalną kulturę, zwyczaje i wierzenia. Większość mieszkańców wyspy to wyznawcy tradycyjnej religii marapu, którzy wciąż żyją w takich domach jak ich przodkowie, a w trudnych sytuacjach proszą o pomoc szamanów. Mają ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej, co sprzyja rozprzestrzenianiu się malarii – jest tu najwięcej przypadków tej choroby w kraju.
– Kiedy 14 lat temu zaczęliśmy robić badania, 65 proc. dzieci w okolicznych wioskach miało malarię – mówi dr Claus Bogh, który pracuje dla Sumba Foundation. Jednym z głównych celów działania tej organizacji jest eliminacja malarii z wyspy. – Przez ostatnie 10 lat udało nam się w tych wioskach zredukować liczbę zachorowań o 93 proc. – opowiada dr Bogh.
Program organizacji zdecydowała się wesprzeć Dominika Kulczyk. – To miejsce, gdzie współczesna cywilizacja zagląda rzadko. Jest wielka bieda, dzieci chodzą niedożywione, rozprzestrzeniają się groźne choroby, z których chyba najgroźniejsza jest malaria. Dlatego moja fundacja wspiera walkę z nią i pomaga dostarczyć wodę zdatną do picia, co znacząco poprawi jakość życia tutejszej ludności – mówi Dominika Kulczyk.
Oglądaj w TVN, Niedziela 3 marca 2019, godzina 11

  • Tak było w 2016 roku: Koncert Serce dla Dzieci - przekroczyliśmy milion złotych!

    Koncert Serce dla Dzieci osiągnął rekordową oglądalność – 1,8 miliona wzruszonych widzów. Dzięki Wam...

  • Jak nie dać się o szukać i nie stracić dorobku życia

    Dla osoby, która idzie po pożyczkę do parabanku, najważniejsze jest to, by dostać pieniądze szybko i...

  • Dajmy Adrianowi cały rok leczenia!

    19-letni Adrian Rypiński lubi oglądać mecze i grać na laptopie. To nieliczne rozrywki, z których moż...