Dzięki wam uczę się chodzić

Kamila Pasieczna, która przed laty bardzo ucierpiała w wypadku, właśnie dostaje pomoc z Fundacji Faktu. Dziękujemy za wielkie serce firmie PGNiG.

 

Kamila Pasieczna w grudniu zeszłego roku wystąpiła w koncercie charytatywnym "Serce dla Dzieci" w TVP1, na którym zbieraliśmy pieniądze na jej powrót do zdrowia. I to się dzieje! Dzieki wpłatom i SMS-om od czytelników Faktu, widzów TVP1 oraz wszystkich dobrych ludzi dziewczynka dzielnie ćwiczy na kolejnym już turnusie rehabilitacyjnym pod Kielcami.

 

Kamila miała w życiu wielkiego pecha. Ponad trzy lata temu wyjechała na rowerku z bramy na ulicę wprost pod koła motocykla. Miała wtedy 6 lat. Najgorsze było to, że została ranna w głowę, miała głęboki uraz czaszkowo – mózgowy. Dziewczynka spędziła pół roku w śpiączce w klinice Budzik. Na szczęście się wybudziła.

 

W wypadku zniszczony został fragment mózgu odpowiedzialny za poczucie równowagi i mowę. Dlatego Kamilka musiała od nowa uczyć się chodzić i mówić. Na szczęście intelektualnie rozwija się normalnie, jak jej wszyscy rówieśnicy.

 

Do Ośrodka Rehabilitacji dla dzieci „Złota Rybka" w podkieleckim Oblęgorze dziewczynka, razem ze swoją mamą Karoliną (31 l.), przyjechała już drugi raz. Chętnie bierze udział w zajęciach rehabilitacyjnych, mimo, że czasami są bardzo trudne. Najważniejsze dla niej są godziny spędzone na rehabilitacji ruchowej, terapii ręki, czy refleksologii. Cały dzień ma wypełniony zajęciami, bo dochodzą jeszcze rozmowy z pedagogiem i logopedą.

– Najważniejsze, że Kamila robi duże postępy, po wypadku nawet nie potrafiła samodzielnie siedzieć, teraz dzięki rehabilitacji jest już dużo lepiej – cieszy się Karolina Piaseczna i dziękuje Fundacji Faktu za sfinansowanie turnusu.

Fundacja Faktu dziękuje za wielkie serce Partnerowi Strategicznemu koncertu "Serce dla Dzieci", firmie PGNiG, sprzedawcy pakietu Prąd i Gaz.

 

DG

  • Już dziś na Narodowym mecz dla Basi!

    Razem z Fundacją Faktu wspierajcie 12-letnią niewidomą łyżwiarkę! Basia Gogowska z Gdańska (12 l.) t...

  • Dominika Kulczyk zaprasza dzieci do wspólnego pomagania

    Warto być dobrym człowiekiem. Powiedzmy to i pokażmy naszym dzieciom! Dominika Kulczyk często podkre...

  • Ola już się leczy! Dzięki Wam!

    Podczas grudniowego koncertu „Serce dla Dzieci” w TVP1 zebraliśmy ponad 1,6 mln złotych dla podopiec...