Fundacja Faktu pomaga Rytlowi

Każdy może wysłać SMS-a lub wpłacić dowolną kwotę, która pozwoli małym mieszkańcom Rytla uporać się ze skutkami nawałnicy i wrócić do normalnego życia.

Ogromne wsparcie z całej Polski płynie do mieszkańców wsi Rytel, którą nawałnica niemal zrównała z ziemią, a której dodatkowo grozi powódź. Potrzeba im już nie jedzenia czy odzieży, ale sprzętu do akcji ratunkowej: agregatów prądotwórczych, pił do cięcia drewna, łańcuchów na standardowe prowadnice 64 ogniwa, prowadnic 38 cm, woderów oraz batonów i napojów energetycznych. Rolnicy potrzebują też plandek do przykrycia zbiorów przed zapowiadanym deszczem.

 

Do pomocy włączyła się też Fundacja Faktu. Zbieramy pieniądze na pomoc dla dzieci, którym nawałnica zniszczyła domy - na pomoc medyczną, wyprawki szkolne, ubrania i wszelkie wsparcie potrzebne im w tej trudnej sytuacji.

 

Każdy może przyłączyć się do naszej akcji - prosimy o wysyłanie charytatywnych SMS-ów o treści "SERCE" pod numer 73643 (koszt 3,69 z VAT) lub wpłaty na konto zbiórki Fundacji Faktu o numerze: 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236, z dopiskiem "Pomoc dla Rytla".

 

O tym, jak dokładnie spożytkowana zostanie pomoc będziemy informować na łamach Faktu, na stronie FundacjaFaktu.pl oraz na facebooku.

  • Zuzia ma 8 lat, Wiktoria - 10. Właśnie odzyskały wolność

    Dzięki pomocy Fundacji Faktu dwie ciężko chore dziewczynki będą w końcu mogły wychodzić z domu

  • Dzięki wam uczę się chodzić

    Kamila Pasieczna, która przed laty bardzo ucierpiała w wypadku, właśnie dostaje pomoc z Fundacji Fak...

  • Majeczka dzielnie walczy, by chodzić!

    Maja Żaczek ma 6 lat i szansę na to, że jej życie będzie trochę łatwiejsze. Taką szansę daliście jej...