Fundacja Faktu pomogła w akcji Dar Mistrzów Sportu

Fundacja Faktu pomogła w akcji Dar Mistrzów Sportu

Diament Małachowskiego, lunch z Lewnadowskim i kask Zmarzlika - licytacja przyniosła 111 tys. zł na leczenie Kamila chorego na nowotwór mózgu

Aż 111 tysięcy złotych udało się zebrać w trakcie specjalnej licytacji, która towarzyszyła jubileuszowemu, 60-temu Balowi Mistrzów Sportu. Na aukcji zlicytowano dwa bilety na mecz Bayernu Monachium i zaproszenie na lunch z Robertem Lewandowskim, Diament, który wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski zdobył po raz czwarty wygrywając Diamentową Ligę oraz kask Bartosza Zmarzlika, który przyniósł szczęście Mistrzowi Świata Juniorów z 2015 roku i brązowemu medaliście Indywidualnych Mistrzostw Świata w 2016 roku. W ten sposób trzech wielkich sportowców włączyło się w akcje #RazemdlaKamila, wszystkie zgromadzone środki przeznaczone bowiem zostaną na ratowanie życia chorego na raka mózgu Kamila Nowosielskiego.
Wieczór rozpoczął się od licytacji kasku Bartosza Zmarzlika i ceny wywoławczej na poziomie 1 tysiąca złotych. Ku zdumieniu wszystkich obecnych już pierwsza licytacja zakończyła się na bardzo wysokim poziomie cenowym. Kask nabyła firma Coca-Cola, która wygrała licytację deklarując 26 tysięcy złotych. Bilety i zaproszenie na lunch z Robertem Lewandowskim wylicytowała firma Las Vegas Sp. z o.o., która przekaże na specjalnie utworzone przez operatora akcji, Fundację Faktu, konto - 35 tysięcy złotych. Najdroższy okazał się Diament Piotra Małachowskiego, który był jednym z prowadzących licytację. Jego trofeum nabyła prywatna osoba deklarując przekazanie 50 tysięcy złotych na leczenie Kamila Nowosielskiego.
Sukces akcji zaskoczył także organizatorów Balu Mistrzów Sportu. Michał Pol – redaktor naczelny Przeglądu Sportowego zapewnił wszystkich zgromadzonych, że Dar Mistrzów Sportu na stałe wejdzie w program Balu Mistrzów Sportu, a Piotr Małachowski od razu wykorzystał sytuację namawiając Rafała Majkę do przekazania na przyszłoroczną aukcję swojego roweru.
Pomysł na akcję DAR MISTRZÓW SPORTU zrodził się na bazie zeszłorocznej, spontanicznej zbiórki, którą na balu przeprowadził Piotr Małachowski. Udało się wtedy zebrać 30 tysięcy złotych na rehabilitację Darcy’ego Warda, znanego żużlowca, który uległ wypadkowi. W tym roku pieniądze zebrane w ramach licytacji przekazane zostaną na leczenie Kamila Nowosielskiego, który od 2012 roku walczy z nowotworem mózgu. Dzięki ogromnej woli walki Kamila i niesamowitej determinacji rodziny, głównie brata Daniela, guza udało się już zmniejszyć o 93%. Teraz trwa walka o to, żeby wygrać z nim ostatnią rundę.
- Pomagam, bo wiem jak to jest nic nie mieć. Gorąco zachęcam wszystkich do tego, żeby włączyć się w akcję #RazemdlaKamila. Kamil toczy nierówną walkę. Wraz z bratem Danielem od trzech lat przemierzają Amerykę. Od kliniki do kliniki. Daniel zostawił dla chorego brata wszystko – dom, pracę, znajomych, całe swoje życie. Od początku jest z Kamilem. Widać w nich ogromną wole walki, której pozazdrościć mógłby im niejeden sportowiec. Pokażmy Kamilowi i Danielowi, że ich walka ma sens – powiedział Piotr Małachowski.
Ogromną pasją obu braci, Kamila i Daniela, była kiedyś piłka nożna. Poświęcali jej całe życie. Kamil grał nawet w małej lokalnej drużynie piłkarskiej LZS Radostów. I właśnie na boisku piłkarskim bracia nauczyli się, że walczyć trzeba do końca i nigdy nie wolno się poddawać. Dziś walczą już w innym „meczu” i mają dużo bardziej niebezpiecznego przeciwnika – glejaka mózgu. Ale to właśnie ta wola walki, której nauczył ich sport sprawiła, że są tak blisko i niestety, równocześnie, wciąż tak daleko od wygranej.
- W akcji Dar Mistrzów Sportu mogą uczestniczyć wszyscy. Każdy może pomóc, bo w tej dyscyplinie, jaką jest pomoc innym, każdy może być mistrzem – dodaje Piotr Małachowski.
Aukcję przeprowadził Prezes Domu Aukcyjnego Rempex, pan Piotr Lengiewicz. Fundacja Faktu uruchomiła specjalny numer konta, na który ciągle można wpłacać pieniądze: 63 1240 6292 1111 0010 7101 3713
Dla przelewów zagranicznych: IBAN PL 63 1240 6292 1111 0010 7101 3713 SWIFT PKOPPLPW #RazemDlaKamila

  • Ola cierpi, ale się uśmiecha. Czeka na pomoc.

    Ola (12 l.) uwielbia disco polo, ale nie może tańczyć, tylko kiwa się w rytm muzyki. Nie mówi, ale s...

  • Zdrowie jest męskie. Badajcie się panowie!

    Rusza akcja Fundacji Faktu i portalu Plejada, która ma odczarować tabu wokół profilaktyki raka jąder...

  • Pomóżmy Bartkowi wstać z wózka!

    Bartek (11 l.) to chłopiec o prawie nigdy nie gasnącym uśmiechu i zawsze promiennych oczach. Nie ma ...