Już dziś na Narodowym mecz dla Basi!

Razem z Fundacją Faktu wspierajcie 12-letnią niewidomą łyżwiarkę! Basia Gogowska z Gdańska (12 l.) to dziewczynka niezwykła. Nie widzi, prawie nie słyszy, ale niewiele sobie robi ze swej niepełnosprawności.

Kiedy tylko może szaleje na łyżwach. Jej historia urzekła Mariusza Czerkawskiego. Aby jej pomóc słynny hokeista rozegra w piątek, 19 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie mecz charytatywny – artyści kontra dziennikarze. Początek o 19. Basia urodziła się jako wcześniak i zmaga się z niepełnosprawnością. Mimo to w wieku 6 lat zapragnęła wyjechać na lód.

- Zaczęło się od tego, że opowiadałam jej o zimie, wkładałam do rąk narty, łyżwy. Tak pokazuje się świat dzieciom głuchym i niewidomym – opowiada mama Basi, Anna Gogowska. To ona zabrała dziewczynkę na lodowisko w Gdańsku Oliwie i cierpliwie uczyła jazdy. Kiedy pani Anna opadały z sił, pomagali panowie z obsługi lodowiska.

– Bez ich pomocy Basia nie zaczęłaby jeździć. A dziś śmiga po lodzie trzymając mnie za palec – cieszy się pani Anna. Basia już szykuje się na nowe wyzwanie. Chciałaby wzorem swojej mamy spróbować zimowych kąpieli w morzu. Być może wkrótce zostanie morsem!

Życie Basi nie składa się z samych radości. Dziewczynka potrzebuje 4 tysięcy złotych na turnus rehabilitacyjny metodą integracji sensorycznej. Basię można wesprzeć za pośrednictwem Fundacji Faktu wysyłając SMS-a o treści SERCE pod numer 73643 (koszt 3,69 brutto). A teraz jak wejść na mecz: kup bilet w kasie głównej Stadionu Narodowego. Kosztuje jedynie 5 zł. Przypominamy: mecz rozpoczyna się o godz. 19.

  • Zbieramy na windę dla Bartka

    Samotna mama musi dźwigać po schodach 7-letniego niepełnosprawnego syna. Pomóż jej razem z Fundacją ...

  • Dominika Kulczyk pomaga dzieciom w Rwandzie

    Kulczyk Foundation zakupiła dla głuchoniemych kilkulatków z Afryki specjalne aparaty słuchowe zasila...

  • Na pomoc dzieciom w niewoli

    Są miejsca na świecie, gdzie za kilkadziesiąt dolarów można kupić dziecko. Pokaże je serial dokument...