Kulczyk Foundation zmienia życie dzieci w Lesotho

Kulczyk Foundation zmienia życie dzieci w Lesotho

Ponad połowa jego mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa. Masowa emigracja za chlebem oraz epidemia HIV i AIDS powodują, że wiele dzieci zostaje tam sierotami. O ich losie w kolejnym odcinku Efektu Domina, w niedzielę 24 marca 2019 r. o godz. 11.

Lesotho to niewielki górzysty kraj na południu Afryki. Ponad połowa jego mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, a wiele osób wyjeżdża do zamożniejszej Republiki Południowej Afryki i porzuca rodziny. Masowa emigracja oraz epidemia HIV i AIDS powodują, że wiele dzieci zostaje sierotami. O ich losie i inicjatywie pomocowej, w którą zaangażowała się Kulczyk Foundation w kolejnym odcinku Efektu Domina.
Porzucane dzieci w Lesotho często wychowują się samotnie i zamiast chodzić do szkoły muszą pracować na swoje utrzymanie. Pomaga im światowa organizacja SOS Children's Villages Lesotho (SOS Wioski Dziecięce w Lesotho). W ramach wspieranego przez Kulczyk Foundation Programu Umacniania Rodziny organizacja pomaga rodzinom opiekującym się dziećmi osieroconymi albo zagrożonymi porzuceniem. Program realizuje specyficzny model, w którym rodzina zwraca się o wsparcie, wniosek jest rozpatrywany, a po podpisaniu umowy nie są przekazywane pieniądze, ale konkretne rzeczy czy usługi. Następnie rodzina zwraca wartość otrzymanej pomocy (z indywidualnie ustalonym oprocentowaniem), żeby z pomocy mogły korzystać inne rodziny.
– Dzieci cierpią najbardziej. Ich rozwój emocjonalny, społeczny, psychiczny, edukacja, ich zdrowie - to wszystko jest bardzo zaburzone. Dlatego staramy się objąć opieką jak najwięcej dzieci i zmienić ich życie – mówi Mathe Moshebi, pracownik terenowy SOS Wiosek Dziecięcych w Lesotho.
O tym wszystkim w kolejnym odcinku Efektu Domina - oglądaj w TVN, niedziela 17 marca 2019, godzina 11.

  • Już dziś na Narodowym mecz dla Basi!

    Razem z Fundacją Faktu wspierajcie 12-letnią niewidomą łyżwiarkę! Basia Gogowska z Gdańska (12 l.) t...

  • Pomóżmy Hubertowi pewnie stanąć na nogi

    Hubert ma wiele pasji i jedno marzenie - sprawnie chodzić. Pomóżmy my spełnić to marzenie razem ze Ś...

  • Dominika Kulczyk ratuje dzieci oskarżone o czary w Beninie

    W wielu afrykańskich krajach wciąż istnieje przekonanie, że niektóre dzieci rodzą się czarownikami. ...