Kulczyk Foundation zmienia życie dzieci w Lesotho

Kulczyk Foundation zmienia życie dzieci w Lesotho

Ponad połowa jego mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa. Masowa emigracja za chlebem oraz epidemia HIV i AIDS powodują, że wiele dzieci zostaje tam sierotami. O ich losie w kolejnym odcinku Efektu Domina, w niedzielę 24 marca 2019 r. o godz. 11.

Lesotho to niewielki górzysty kraj na południu Afryki. Ponad połowa jego mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, a wiele osób wyjeżdża do zamożniejszej Republiki Południowej Afryki i porzuca rodziny. Masowa emigracja oraz epidemia HIV i AIDS powodują, że wiele dzieci zostaje sierotami. O ich losie i inicjatywie pomocowej, w którą zaangażowała się Kulczyk Foundation w kolejnym odcinku Efektu Domina.
Porzucane dzieci w Lesotho często wychowują się samotnie i zamiast chodzić do szkoły muszą pracować na swoje utrzymanie. Pomaga im światowa organizacja SOS Children's Villages Lesotho (SOS Wioski Dziecięce w Lesotho). W ramach wspieranego przez Kulczyk Foundation Programu Umacniania Rodziny organizacja pomaga rodzinom opiekującym się dziećmi osieroconymi albo zagrożonymi porzuceniem. Program realizuje specyficzny model, w którym rodzina zwraca się o wsparcie, wniosek jest rozpatrywany, a po podpisaniu umowy nie są przekazywane pieniądze, ale konkretne rzeczy czy usługi. Następnie rodzina zwraca wartość otrzymanej pomocy (z indywidualnie ustalonym oprocentowaniem), żeby z pomocy mogły korzystać inne rodziny.
– Dzieci cierpią najbardziej. Ich rozwój emocjonalny, społeczny, psychiczny, edukacja, ich zdrowie - to wszystko jest bardzo zaburzone. Dlatego staramy się objąć opieką jak najwięcej dzieci i zmienić ich życie – mówi Mathe Moshebi, pracownik terenowy SOS Wiosek Dziecięcych w Lesotho.
O tym wszystkim w kolejnym odcinku Efektu Domina - oglądaj w TVN, niedziela 17 marca 2019, godzina 11.

  • Niesiemy pomoc od 9 lat!

    Fundacja Faktu "Serce dla Dzieci" świętuje urodziny – pomogliśmy już 1700 dzieciom!

  • W redakcji Faktu rusza call center

    Wielki Koncert Charytatywny pod patronatem prezydenckiej pary już dziś! Tymczasem w naszej redakcji ...

  • Brawo! Tosia wreszcie pójdzie sama!

    9-letnia Tosia Kochańska z Bydgoszczy była jednym z tych dzieci, dla których odbył się koncert chary...