Kulczyk Foundation zmienia życie dzieci w Lesotho

Kulczyk Foundation zmienia życie dzieci w Lesotho

Ponad połowa jego mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa. Masowa emigracja za chlebem oraz epidemia HIV i AIDS powodują, że wiele dzieci zostaje tam sierotami. O ich losie w kolejnym odcinku Efektu Domina, w niedzielę 24 marca 2019 r. o godz. 11.

Lesotho to niewielki górzysty kraj na południu Afryki. Ponad połowa jego mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, a wiele osób wyjeżdża do zamożniejszej Republiki Południowej Afryki i porzuca rodziny. Masowa emigracja oraz epidemia HIV i AIDS powodują, że wiele dzieci zostaje sierotami. O ich losie i inicjatywie pomocowej, w którą zaangażowała się Kulczyk Foundation w kolejnym odcinku Efektu Domina.
Porzucane dzieci w Lesotho często wychowują się samotnie i zamiast chodzić do szkoły muszą pracować na swoje utrzymanie. Pomaga im światowa organizacja SOS Children's Villages Lesotho (SOS Wioski Dziecięce w Lesotho). W ramach wspieranego przez Kulczyk Foundation Programu Umacniania Rodziny organizacja pomaga rodzinom opiekującym się dziećmi osieroconymi albo zagrożonymi porzuceniem. Program realizuje specyficzny model, w którym rodzina zwraca się o wsparcie, wniosek jest rozpatrywany, a po podpisaniu umowy nie są przekazywane pieniądze, ale konkretne rzeczy czy usługi. Następnie rodzina zwraca wartość otrzymanej pomocy (z indywidualnie ustalonym oprocentowaniem), żeby z pomocy mogły korzystać inne rodziny.
– Dzieci cierpią najbardziej. Ich rozwój emocjonalny, społeczny, psychiczny, edukacja, ich zdrowie - to wszystko jest bardzo zaburzone. Dlatego staramy się objąć opieką jak najwięcej dzieci i zmienić ich życie – mówi Mathe Moshebi, pracownik terenowy SOS Wiosek Dziecięcych w Lesotho.
O tym wszystkim w kolejnym odcinku Efektu Domina - oglądaj w TVN, niedziela 17 marca 2019, godzina 11.

  • Mali żebracy na łasce marabutów

    W szkołach koranicznych w Senegalu wyzysk dzieci jest na porządku dziennym. Do takiej szkoły trafia ...

  • Para Prezydencka napisała list o naszym koncercie!

    – Mamy dziś szansę pokazać, że nie są same – w ten sposób Anna i Bronisław Komorowscy namawiają Pola...

  • Pomóżmy Patrycji jechać na paraolimpiadę

    Patrycja ma wiele pasji. Trenuje cross fit, bierze udział w zawodach i je wygrywa. Żeby wygrać z cho...