Majeczka dzielnie walczy, by chodzić!
Foto: BRAK

Majeczka dzielnie walczy, by chodzić! Serce dla Dzieci

Maja Żaczek ma 6 lat i szansę na to, że jej życie będzie trochę łatwiejsze. Taką szansę daliście jej Wy, bo dzięki charytatywnym SMS-­om w programie „Serce dla Dzieci” Fundacja Faktu opłaciła swej podopiecznej turnus skomplikowanej rehabilitacji. W ten sposób wspólnie pomogliśmy dokładnie w tym, co było dla Mai i jej bliskich najważniejsze.

Maja z Tomaszowa Mazowieckiego jest jednym z tysięcy dzieci, które cierpią na MPD, czyli mózgowe porażenie dziecięce. Z barierami psycho­ruchowymi u dziewczynki można walczyć tylko poprzez rehabilitację. Ale ta kosztuje i to dużo.

 

Dlatego tak ważne jest, by mieć tego świadomość i pomagać takim dzieciom, ponieważ takiego leczenia nie powinno się przerywać. Na szczęście Maja ma już za sobą długo oczekiwany turnus. Kosztował 4800 zł. ­To był czas ciężkiej pracy, bez której Maja nie osiągnęłaby takich efektów.

 

Z wielką radością codziennie brała udział w zajęciach na basenie, zaczęła nawet sama pływać na „makaronie”. Na zajęciach z terapii ręki Maja szybko nauczyła się wycinać nożyczkami, a wcześniej było to barierą nie do pokonania! – relacjonuje pani Anna, mama dziewczynki.

 

Wszystko to dzięki Wam. Bo wystarczy jeden charytatywny sms, wysłany teraz lub podczas naszego charytatywnego koncertu w TVP1 w grudniu zeszłego roku, by zmienić rzeczywistość na lepsze. Nasza siła tkwi w tym, że działamy wspólnie.

 

Dziesiątki tysięcy osób o wielkich sercach składają się razem na skuteczną pomoc konkretnym dzieciom. Tak jak to jest potrzebne i wtedy, kiedy to jest potrzebne. Dziękujemy!

  • Pomóżmy małej wojowniczce

    Trwa Świąteczna akcja Fundacji Faktu. Tereska z Wrocławia to dzielna 10-latka, która z pasją walczy ...

  • Zdrowie jest męskie. Badajcie się panowie!

    Rusza akcja Fundacji Faktu i portalu Plejada, która ma odczarować tabu wokół profilaktyki raka jąder...

  • Zuzieńko, oby Cię teraz mniej bolało!

    Bo bolało ją od zawsze. Od urodzenia. Nie rączka, czy nóżka, ale wszystko. Jakby ją polewali wrzącą ...