Pobiegniemy dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci!

W trakcie akcji biegowej Run Beach Morning w Gdańsku będziemy zbierać na koflator niosący ulgę i ratunek dla pacjentów Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Myślisz o tym, aby zacząć biegać? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Przyjdź w niedzielę 19 marca na plażę przy molo w Brzeźnie w Gdańsku! Startuje tu Run Beach Morning. To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Ale to nie wszystko! Tego dnia, dzięki pomocy Fundacji Faktu, będziemy zbierać pieniądze na asystor kaszlu dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, które niesie pomoc i opiekę ciężko chorym dzieciom.

 

– Run Beach Morning to rodzinny cykl 25 niedzielnych wydarzeń, podczas których dowiecie, się jak bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, dowiecie się, czym jest marszobieg i dlaczego jest idealny dla osób początkujących - wyjaśnia Adam Zagórski, pasjonat  biegania oraz organizator Run Beach Morning. – Nauczycie się, w jaki sposób rozciągać ciało, a przede wszystkim dowiecie się, dlaczego jest to tak potrzebne.

To druga edycja tego wydarzenia. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku. Chętnych do udziału w Run Beach Morning nie brakowało! Wzięło w nim udział 80 osób, głównie początkujących biegaczy, którzy postanowili spróbować swoich sił. Nie zabrakło jednak także tych, którzy o bieganiu wiedzą trochę i więcej i którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą i zmotywować innych.

– Sukces I edycji Run Beach Morning 2016 leży w jego prostocie - opowiada Adam Zagórski. –  Rozpoczynamy piętnastominutową rozgrzewką na molo w Brzeźnie, która delikatnie podnosi temperaturę naszego ciała. Pozwala to na 30 minut marszobiegu po plaży. Tempo marszobiegu  umożliwia rozmowę z innymi uczestnikami. Trening kończymy rozluźnieniem po powrocie do miejsca startu - dodaje.

W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział redakcja Faktu Trójmiasto. Wraz z Fundacją Faktu właśnie 19 marca będziemy zbierać pieniądze na zakupu asystora kaszlu. Urządzenie przekażemy Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. 19 marca pobiegną za nami także pracownicy i wolontariusze hospicjum, a także biegacze, którzy tworzą Sztafetę Nadziei Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Razem z Fundacją Faktu uruchomiona zostanie także specjalna akcja SMS-owa, dzięki której pomoc trafi do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Każdy SMS o treści Serce wysłany pod numer 73643 (koszt 3 zł + VAT) w całości zasili konto zbiórki „Serce dla Dzieci” Fundacji Faktu. Fundacja Faktu, która już wcześniej wspierała Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, na co dzień zajmuje się pomocą w leczeniu i rehabilitacji dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością. Przez 6 lat swojego istnienia przeznaczyła na ten cel 3,5 miliona złotych rozjaśniając życie ponad 500 dzieci i ich rodzin.

Misję Fundacji Faktu można wesprzeć także poprzez wpłaty na konto zbiórki o numerze 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 (dopisek: Kaflator dla Hospicjum).

  • Rodzice poparzonego Alana: Pomóżcie naszemu synkowi!

    Rodzinę Rekowskich z Rytla na Pomorzu los wystawił na najcięższą próbę. 9-letni Alan płonął jak poch...

  • Ola cierpi, ale się uśmiecha. Czeka na pomoc.

    Ola (12 l.) uwielbia disco polo, ale nie może tańczyć, tylko kiwa się w rytm muzyki. Nie mówi, ale s...

  • Ratujmy Olka! Kupmy mu lek

    Chory na białaczkę 8-latek z Ziębic potrzebuje natychmiastowej pomocy