Pomagacie Nadii i Ewie walczyć z chorobą
Foto: BRAK

Pomagacie Nadii i Ewie walczyć z chorobą Program „Serce dla Dzieci”

Już 7 grudnia w TVP 1 na żywo koncert, podczas którego podziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok ratowali chore dzieci, wysyłając charytatywne SMS-­y. Poznajcie dziś dwie małe podopieczne Fundacji Faktu

Nadia Wandzel urodziła się z udarem niedokrwiennym mózgu, zakrzepem tętnicy pachowej i niedokrwistością. Jej lewa rączka i lewa nóżka są niesprawne. Prawa rączka też nie jest całkiem sprawna – to efekt uszkodzenia nerwu promieniowego.

 

Cierpi też na zakrzepicę krwi. Tzw. terapia hiperbaryczna – dotlenienie wszystkich komórek ciała – w jej przypadku czyni niemal cuda. 12 150 zł od Was wystarczy na aż 3 zabiegi. A tyle musi mieć w ciągu roku!

 

Z kolei Ewa Celińska ma porażenie mózgowe, ale na szczęście intelektualnie rozwija się normalnie. Pierwsza faza zabiegów tzw. fibrotomii – nacinanie mięśni celem likwidacji ich przykurczów – zmniejszyła bolesność mięśni. Ewunia zaczęła siadać, podtrzymywana – chodzić. Druga fibrotomia da, mamy nadzieję, równie duży postęp. To Wy sfinansowaliście ten zabieg za 10 900 zł i Wam należą się podziękowania!

 

Pamiętajcie, 7 grudnia w TVP 1 wielki koncert „Serce dla Dzieci” z udziałem gwiazd. To będzie koncert dla Was! Prosimy o charytatywne SMS-y. Każdy to szansa dla chorego dziecka, bo razem możemy wszystko!

  • Pomóż Mateuszkowi razem z Fundacją Faktu

    Mateusz marzy o rodzicach i walczy o sprawność. Każdy może go w tej walce wesprzeć. Wystarczy SMS...

  • Dziękujemy za prawie 2 miliony zł dla chorych dzieci!

    Łzy wzruszenia i uśmiechy radości towarzyszyły wszystkim uczestnikom koncertu charytatywnego "Serce ...

  • Już dziś na Narodowym mecz dla Basi!

    Razem z Fundacją Faktu wspierajcie 12-letnią niewidomą łyżwiarkę! Basia Gogowska z Gdańska (12 l.) t...