Pomagamy Natalce: aniołku, dostaniesz od nas protezę rączki! Roczna dziewczynka urodziła się bez rączki. Musi miec protezę i to nie jedną! Fundacja Faktu pomaga Natalce!

Natalka Daszkiewicz (1 l.) z Chorzowa to piękny aniołek! Który, choć urodził się bez lewej rączki, nie zostanie bez pomocy! Fundacja Faktu prosi o SMS-y, bo one pozwolą kupić malutkiej protezę!

O Natalce – porzuconej przez ojca, prawdopodobnie przerażonego jej kalectwem – Fakt pisał 21 kwietnia. Dzielna mama dziewczynki pani Danuta (38 l.) prosiła naszych Czytelników o plastikowe nakrętki po napojach, dzięki którym uzbiera pieniądze na protezę dla córki. Za 60 ton nakrętek dostanie 60 tys. zł. – Koszt zakupu jednej protezy to ok. 5,5 tys. zł. Będziemy ją mogli założyć Natalce za rok. W ciągu roku takich protez będzie potrzebowała nawet trzy, bo będzie rosła – wyjaśniała mama dziewczynki.

Ta historia poruszyła Czytelników Faktu – kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Po artykule w gazecie telefony w naszej redakcji rozgrzały się do czerwoności! Ludzie o wielkich sercach zaczęli wysyłać worki z nakrętkami. – Jesteśmy zdumieni, ile osób chce pomóc Natalce. Jestem bardzo wdzięczna – mówi wzruszona mama. 

SMS o treści SERCE można wysłać na numer 73643 – to prosty sposób by dołączyć do akcji Fundacji Faktu. – Bardzo nas poruszyła historia Natalki. Tu nie można pozostać obojętnym. Pragniemy jej pomóc i do tego samego namawiamy wszystkich Państwa. Dopilnujemy, by Natalka na czas dostała protezę rączki – zapewnia Joanna Szczypek z Fundacji Faktu. Każda kwota, która trafi na konto Fundacji Faktu, zostanie w całości spożytkowana na ratowanie chorych maluchów. – taki SMS kosztuje tylko 3,69 zł, a może zmienić tak wiele – zaprasza Joanna Szczypek.

 

  • Radzio będzie mówił oczami

    Pieniądze zebrane na leczenie 2-letniej Perły z Syrii nie będą jej potrzebne. Dzięki nim 3-latek z K...

  • Tak było w 2015 roku: Wielki koncert „Serce dla Dzieci” już 7 grudnia!

    To już drugi raz! Za pierwszym Fundacja Faktu dzięki SMS-om zebrała 1,6 mln zł i dzięki temu pomóc m...

  • Dominika Kulczyk wspiera wykluczone dzieci z Indii

    To miejsce przypomina dżunglę, ale życie tu jest znacznie bardziej niebezpieczne. Kulczyk Foundation...