Pomóżmy Gosi łatwiej się poruszać!
Foto: Jakub Błoszyk

Pomóżmy Gosi łatwiej się poruszać! Anna Wyszkoni zagra dla Gosi

17-letnia Małgosia Pilińska tańczyła w zespole, uczyła się grać na keyboardzie, nawet strzelała w Bractwie Kurkowym. Niestety choroba okazała się bezwzględna. Podopieczna Fundacji Faktu cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową i wodogłowie. Co zmieni spotkanie z Anną Wyszkoni? Bardzo dużo, bo artystka zaśpiewa dla Gosi wielkiego koncertu charytatywnego „Serce dla Dzieci. Już teraz poprzez SMS-y zbieramy dla niej na przystawkę do wózka, która kosztuje 25 tys. zł

– Gosia cierpi na padaczkę, ma wybite biodro, krótszą o 10 cm nogę. Przeszła operację kręgosłupa i oka – wylicza Adam Piliński, tata nastolatki. – Aż 4 lata staraliśmy się dla niej o aparat ortodontyczny – dodaje pan Adam. W opiece nad niepełnosprawną córką pomagają mu pozostałe dzieci, 14-letnia Marysia i 19-letni Łukasz. Mieszkają teraz w domu znajomego we wsi Kamionki niedaleko Poznania, jednak wkrótce będą musieli się wyprowadzić. Pan Adam musiał zrezygnować z pracy, ponieważ nie mógł jej pogodzić z opieką nad Małgosią.


Najpotrzebniejszą rzeczą, która ułatwiłaby życie podopiecznej Fundacji Faktu jest specjalna przystawka do wózka z napędem ręcznym i wspomaganiem elektrycznym. Dzięki niej Gosia mogłaby zyskać samodzielność. Leczenie nastolatki polega bowiem na rehabilitacji, która odbywa się dwa razy w roku w Centrum Zdrowia Dziecka i trwa kilka tygodni. Co jakiś czas Małgosię odwiedza masażystka. Jednak to zdecydowanie za mało. Tylko stała rehabilitacja dałaby jej szansę na lepsze funkcjonowanie. Niestety to wszystko kosztuje, do tego dochodzą koszty wózka. Takie wydatki dla tej dzielnej rodziny to było dotąd nierealne marzenie.


Dotąd bo odwiedziny Anny Wyszkoni to szansa na inne, wygodniejsze życie dla Gosi. Piosenkarka zaśpiewa dla nastolatki podczas koncertu charytatywnego „Serce dla Dziecka”, którego organizatorami są TVP1 i wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska wspierane przez Fundację Faktu. Pamiętajcie, wysyłając SMS-y pomagacie Gosi oraz pozostałej siódemce dzieci, dla których organizujemy koncert i całą akcję. Ale nie tylko dla nich. Chcemy bowiem pokazać, że razem możemy wszystko! Obyśmy więc zebrali jak najwięcej pieniędzy, bo poza naszą ósemką mamy szansę pomóc wielu, wielu innym dzieciom!


Pomóc możecie również wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto Fundacji Faktu: 33 1880 0009 0000 0011 0211 4002 Pamiętajcie o dopisku: SERCE

  • Prawdziwy Dzień Ojca: niech Paulinka pojedzie z tatą na leczenie!

  • Żyją lepiej dzięki rowerom

    Namibia to jeden z najbogatszych krajów Afryki a jednocześnie pełen najgłębszych nierówności. 30 pro...

  • Daliście Nikoli 10 miesięcy leczenia!

    We wrześniu skończy 9 lat. To 9 lat rozpaczliwej walki o to, co nam wszystkim przychodzi bez wysiłku...