Pomóżmy kupić pompę dla Julci!

Pomóżmy kupić pompę dla Julci!

Chora na cukrzycę Julcia musi dodatkowo cierpieć przez złodzieja. Ukradł pompę insulinową, teraz dziewczynka przyjmuje 20 zastrzyków dziennie! Pomóżmy kupić nową pompę, by zakończyć gehennę dziecka!

O groźnej chorobie rodzice dziewczynki dowiedzieli się latem. – Zaczęło się w sierpniu, gdy mieliśmy z Julcią wyjechać na urlop. Źle się czuła mówi Katarzyna Frankiewicz (36 l.). – Początkowo lekarze mówili, że to z upału. Ale zbadali cukier. Sięgał 700, gdy norma wynosi 110!
Dziecko trafiło do szpitala. Okazało się, że wymaga całodobowej troskliwej opieki. Musiało przestać chodzić do przedszkola, które bardzo lubiło, a pani Katarzyna musiała zrezygnować z pracy. W grudniu dziewczynka dostała ze szpitala pompę insulinową z glukometrem. Dzięki temu zamiast 8 wkłuć z insuliną dziennie, wystarczyłoby jedno na trzy dni. Rodzice przechodzili szkolenie, jak urządzenie stosować. 15 stycznia odwiedził ich 21-letni znajomy. Dwa dni po jego wyjściu rodzice Julki stwierdzili, że pompa zniknęła!
Policja zatrzymała sprawcę, który przyznał się, że warte 15 tys. zł urządzenie oddał do lombardu za 600 zł, bo potrzebował na pokrycie długów. Niestety, lombard natychmiast ją sprzedał i urządzenia nie sposób odzyskać. Nie ma też jak wydobyć pieniędzy od złodzieja.

Julci potrzebne jest nowe urządzenie, ale rodziców - pani Katarzyny i Jacka (43 l.) - nie stać na kupno aparatu. Julkę czeka więc dalsze kłucie. – Boli, najbardziej nie lubię wieczorem. Uciekam wtedy do kąta, ale nie mam wyjścia – mówi.
– Za dużo na nas spadło w krótkim czasie. Od sierpnia schudłam 20 kg. Dobrze chociaż, że Julcia generalnie jest dzielna, bo bym się zupełnie rozsypała – mówi jej mama. Państwo Frankiewiczowie zgłosili swój problem na Facebooku w grupie wsparcia cukrzyków, licząc, że nabywca pompy się odezwie. Nie odezwał się. Ogłosili zbiórkę w internecie, na razie zebrali 3 tys. zł. – Gdyby udało nam się kupić, a odzyskalibyśmy naszą, to jeden oddamy do szpitala, bo potrzeby są ogromne, a kolejki długie.
Aby pomóc Julce w zakupie nowej pompy, której tak bardzo potrzebuje, wpłać dowolną kwotę na konto Fundacji Faktu „Serce dla Dzieci” o numerze 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236, tytuł przelewu „Pompa dla Julki”.
Ze strony fundacjafaktu.pl można też wykonać szybki przelew internetowy - strona główna, zakładka: CHCĘ POMÓC (SZYBKIE PRZELEWY).

Dziękujemy za wsparcie!

  • Żyją lepiej dzięki rowerom

    Namibia to jeden z najbogatszych krajów Afryki a jednocześnie pełen najgłębszych nierówności. 30 pro...

  • Ratujecie malutką Michelle z Pleszewa!

    Wielka radość i nadzieja dzięki Wam i Waszym wielkim sercom. W grudniu podczas koncertu „Serce dla D...

  • Pomagamy Natalce: aniołku, dostaniesz od nas protezę rączki!

    Natalka Daszkiewicz (1 l.) z Chorzowa to piękny aniołek! Który, choć urodził się bez lewej rączki, n...