Pomóżmy małej Lence, która ma raka!

W życiu Lenki z Ustronia Morskiego (3,5 r.) było wiele bólu, a jednak ta dziewczynka potrafi się pięknie uśmiechać. Jej przyszłość też jest niepewna, czeka ją wiele wysiłku, bez ludzkiej pomocy jej los może okazać się nie do udźwignięcia. Fundacja Faktu chce zebrać dla dziewczynki 5 tys. zł na leczenie. Wysyłajcie SMS-y, bo teraz każdy jest na wagę złota!

Lenka od urodzenia cierpi na złośliwy nowotwór oczu, siatkówczak. Jako kilkutygodniowe niemowlę przeszła agresywne leczenie chemią, ledwo je zniosła. Wkrótce spadła na nią kolejna diagnoza – ciężka choroba genetyczna, zespół Crouzona. To przez nią twarz dziewczynki ulega deformacji. Była maleńka, kiedy do jej mózgu wszczepiono zastawkę drenującą. Czeka na kolejną operację.

Dziś Lenka jest 3,5 letnią kruszynką niezwykle ruchliwą i wrażliwą na najmniejszą zmianę. Wystarczy zbyt duży hałas, za niska poduszka czy zwykły katar, aby zakłócić pracę drenu w jej mózgu. Wtedy   dziewczynkę nękają silne bóle i wymioty. Na Lenkę czyha wiele zagrożeń, bo ze względu na chemię nie przeszła szczepień. Do tego mieszka z samotnie wychowującą ją mamą w 19-metrowej klitce, gdzie panuje wilgoć i grzyb. Mama Lenki stara się ją chronić. Niestety czasem musi chronić ją także przed ludzkimi spojrzeniami. Bo, jak mówi, dla dziecka, które wygląda inaczej, ludzie potrafią być okrutni.

Aby się rozwijać Lenka potrzebuje rehabilitacji. Dwutygodniowy turnus, na którym dziewczynką zająłby się zespół specjalistów: neurolodzy, logopedzi, fizjoterapeuci, kosztuje ponad 5000 złotych. A przecież jej mama, osoba praktycznie niewidoma, musi utrzymać ją z niskiej renty.

Możesz pomóc Fundacji Faktu zmienić los Lenki. Wystarczy wpłacić dowoloną kwotę na numer konta 07 1240 6292 1111 0010 6255 7194 w tytule przelewu wpisując "Serce".

Fundacja Faktu od lat wnosi realne zmiany w życie ciężko chorych dzieci. Co miesiąc dzięki jej darczyńcom kilkadziesiąt rodzin odczuwa ulgę – pomoc w opłaceniu rachunku za leczenie, zakupie niezbędnego sprzętu, wyjeździe na turnus rehabilitacyjny. Tylko w tym tygodniu do grona podopiecznych Fundacji Faktu dołączy co najmniej kolejnych dziesięcioro dzieci.

  • „Codziennie bądźmy razem”, czyli pomagaj z radością

    Wspólny program charytatywny Fundacji Faktu i sklepów sieci Biedronka przez 6 lat dał wsparcie kilku...

  • Majeczka dzielnie walczy, by chodzić!

    Maja Żaczek ma 6 lat i szansę na to, że jej życie będzie trochę łatwiejsze. Taką szansę daliście jej...

  • Pomogliśmy Sandrze kupić cyberoko!

    Pogrążona w śpiączce od pięciu lat nastolatka – dzięki Fundacji Faktu i ludziom wielkich serc – dost...