Pomóżmy Michałowi stanąć na nogi!
Foto: Tomasz Ozdoba/Newspix.pl

Pomóżmy Michałowi stanąć na nogi! Czekamy na Waszą pomoc

Ma zaledwie 14 lat i ogromną odwagę. Michał Matulka, choć bardzo cierpi, nie przestaje się uśmiechać. Chłopiec choruje na wrodzoną łamliwość kości. Ten podopieczny Fundacji Faktu wprost oczarował Patrycję Markowską. Artystka zaśpiewa dla niego podczas wielkiego, charytatywnego koncertu „Serce dla Dzieci”.

Piosenkarka odwiedziła rodzinę Michała. Razem z nią zachęcamy do wysyłania SMS-ów. Dzięki nim Michał w końcu stanie na nogi. Potrzebuje 10 tys. zł na półroczną rehabilitację, na którą rodziny po prostu nie stać! Choroba dała o sobie znać zaraz po narodzinach Michała. Już wtedy doszło do kilku złamań. Od tego czasu przeszedł około czterdziestu operacji, które polegały na wszczepianiu mu specjalnych drutów usztywniających kości. Nigdy nie wiadomo, kiedy chłopcu stanie się krzywda. Wizytą w szpitalu kończyła się dotychczas nie tylko zwykła zabawa ale nawet leżenie w łóżku! – Nie zna dnia ani godziny, kiedy pęknie noga.

To, że coś się dzieje poznaje już po płaczu– opowiada babcia Michała, Teresa Matulka. Chłopiec jeździ dla bezpieczeństwa na wózku. Rodzina drży na samą myśl o tym, że mógłby się przewrócić. Michał wymaga długotrwałej rehabilitacji. A na to potrzeba pieniędzy. I to nie mało! Jedna wizyta specjalisty kosztuje około stu złotych! Pół roku intensywnej rehabilitacji to szansa na lepsze życie dla podopiecznego Fundacji Faktu.Michał kocha historię i samoloty. Teraz sam może dostać skrzydeł. Pomoże mu w tym nowa przyjaciółka. Patrycja Markowska zaśpiewa z myślą o nim. Wystąpi podczas koncertu charytatywnego „Serce dla Dzieci”, organizowanego przez TVP1 i wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska. Wykona utwór „Dzień za Dniem”. Wraz z Patrycją Markowską zachęcamy! Zostań nowym przyjacielem Michała. – To przywilej i zaszczyt, jeżeli mogę pomóc i zgromadzić pieniądze na rehabilitację. pomóżmy Michałowi wspólnie! – zachęca Piosenkarka. Chcesz pomóc? Wysyłaj SMS-y dzięki, którym zmienimy życie nie tylko 14-latka ale też siedmiorga innych dzieci, dla których zagrają gwiazdy. Warto pomagać, bo oprócz naszych podopiecznych, czekają tysiące innych serduszek.

Pomóc możecie również wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto Fundacji Faktu:
33 1880 0009 0000 0011 0211 4002
Pamiętajcie o dopisku: SERCE

  • Żyją lepiej dzięki rowerom

    Namibia to jeden z najbogatszych krajów Afryki a jednocześnie pełen najgłębszych nierówności. 30 pro...

  • Dziś o godz. 20:25 w TVP1 koncert „Serce dla Dzieci”!

    Ośmioro dzieci i ośmiu ambasadorów „Serca dla Dzieci”. W imieniu małych podopiecznych proszą Was, że...

  • Prawdziwy Dzień Matki: Ola prosi o pomoc dla swej córeczki!