Prawdziwy Dzień Matki: Ola prosi o pomoc dla swej córeczki!

Chciałabym, żeby moja córka była samodzielna. Marzę też, by zabrać ją na turnus rehabilitacyjny. Dla siebie o nic nie proszę. Doceniam to, że teraz żyje nam się lepiej niż jeszcze pół roku temu – mówi Aleksandra Ostrowska (19 l.) z Uchorowa pod Poznaniem, mama 3-letniej Nikolki. 26 maja jest Dzień Matki. Pomoc mamie i córce będzie więc wspaniałym prezentem!

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Faktu. Choruje na artrogrypozę. To upośledzenie mięśni. Ma między innymi źle wykształcone rączki i cofniętą żuchwę. – Już w ciąży dowiedziałam się, że z malutką jest coś nie tak. Lekarz krótko przed rozwiązaniem postawił diagnozę – opowiada Ola. Co gorsza, młoda mama ze wszystkim musi radzić sobie sama. Ojciec Nikoli odszedł, kiedy mała miała zaledwie roczek. – Wcześniej twierdził, że malutka jest dla niego wszystkim, ale stopniowo coraz bardziej się odsuwał. W końcu zniknął na zawsze – wspomina Ola.

W marcu ubiegłego roku sąd zasądził mu alimenty, ale on nie kwapi się do płacenia. Komornik zaś nie potrafi ściągnąć zaległości. Na szczęście młoda mama może liczyć na swoich rodziców. To m.in. dzięki nim Nikola robi postępy. Zaczęła normalnie jeść, bo wcześniej była karmiona sondą, nauczyła się też chodzić.
Nikoli jednak potrzebna jest stała rehabilitacja. Miesięczny koszt rehabilitanta i neurologopedy to ok. 1400 zł. Dla samotnej, niepracującej mamy taka kwota pozostaje w sferze marzeń!. Pomóżmy więc Oli spełnić jej marzenie! SMS o treści SERCE wysłany na numer 73 643 kosztuje tylko 3,69 zł z VAT, a może sprawić, że Ola ten Dzień Matki zapamięta na długo!

 

  • Pomóżmy małej Lence, która ma raka!

    W życiu Lenki z Ustronia Morskiego (3,5 r.) było wiele bólu, a jednak ta dziewczynka potrafi się pię...

  • Tak było w 2016 roku: Jej ciekawość świata ujęła Kasię Kowalską

    Sprzężona niepełnosprawność nie zabiła w Basi z Gdańska w wielkiej ciekawości świata i pogody ducha....

  • Michaś żyje dzięki miłości pradziadków

    Albina (64 l.) i Jan (68 l.) Baziakowie z Witkowa Śląskiego (woj. dolnośląskie) adoptowali Michałka ...