Prawdziwy Dzień Matki: Ola prosi o pomoc dla swej córeczki!

Chciałabym, żeby moja córka była samodzielna. Marzę też, by zabrać ją na turnus rehabilitacyjny. Dla siebie o nic nie proszę. Doceniam to, że teraz żyje nam się lepiej niż jeszcze pół roku temu – mówi Aleksandra Ostrowska (19 l.) z Uchorowa pod Poznaniem, mama 3-letniej Nikolki. 26 maja jest Dzień Matki. Pomoc mamie i córce będzie więc wspaniałym prezentem!

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Faktu. Choruje na artrogrypozę. To upośledzenie mięśni. Ma między innymi źle wykształcone rączki i cofniętą żuchwę. – Już w ciąży dowiedziałam się, że z malutką jest coś nie tak. Lekarz krótko przed rozwiązaniem postawił diagnozę – opowiada Ola. Co gorsza, młoda mama ze wszystkim musi radzić sobie sama. Ojciec Nikoli odszedł, kiedy mała miała zaledwie roczek. – Wcześniej twierdził, że malutka jest dla niego wszystkim, ale stopniowo coraz bardziej się odsuwał. W końcu zniknął na zawsze – wspomina Ola.

W marcu ubiegłego roku sąd zasądził mu alimenty, ale on nie kwapi się do płacenia. Komornik zaś nie potrafi ściągnąć zaległości. Na szczęście młoda mama może liczyć na swoich rodziców. To m.in. dzięki nim Nikola robi postępy. Zaczęła normalnie jeść, bo wcześniej była karmiona sondą, nauczyła się też chodzić.
Nikoli jednak potrzebna jest stała rehabilitacja. Miesięczny koszt rehabilitanta i neurologopedy to ok. 1400 zł. Dla samotnej, niepracującej mamy taka kwota pozostaje w sferze marzeń!. Pomóżmy więc Oli spełnić jej marzenie! SMS o treści SERCE wysłany na numer 73 643 kosztuje tylko 3,69 zł z VAT, a może sprawić, że Ola ten Dzień Matki zapamięta na długo!

 

  • Pomóżmy Gosi łatwiej się poruszać!

    17-letnia Małgosia Pilińska tańczyła w zespole, uczyła się grać na keyboardzie, nawet strzelała w Br...

  • Teraz poradzisz sobie Karolinko!

    My marzymy, by mieć samochód, a Karolina marzy, by wreszcie usiąść o własnych siłach. Jakże często n...

  • Strażaczki ze wsi Świderki: Czekałyśmy na taki sprzęt!

    Prawie połowa strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej we wsi Świderki w woj. lubelskim to kobiety – 23...