Prawdziwy Dzień Matki: podarujmy pani Oldze leczenie dla jej synka!

Olga Pierchała (44 l.) z Sosnowca, mama 11-letniego Piotrusia z dziecięcym porażeniem mózgowym i padaczką, ma tylko jedno marzenie. Pragnie, aby jej syn mógł w tym roku wyjechać na specjalistyczny turnus na Mazurach. To może być dla tego chłopczyka szansa na gigantyczny krok do przodu. Zróbmy pani Oldze prezent, bo Dzień Matki już 26 maja.

– 3 tygodnie intensywnych ćwiczeń i basenu. Moje dziecko, które nie chodzi, nie mówi, nauczyłoby się pływać i nurkować – mówi pani Olga. Piotr jest podopiecznym Fundacji Faktu. By pojechał na Mazury musimy dla niego zebrać 7,5 tys. zł dzięki charytatywnym SMS-om. Damy radę? Z Wami damy radę!

Historia tej rodziny jest bardzo dramatyczna. Odklejone łożysko w dniu porodu sprawiło, że Piotruś urodził się głęboko niedotleniony. Wymaga ciągłej uwagi i rehabilitacji. Jego mama opiekuje się nim sama. Nie jest jej łatwo, ale nigdy nie płacze. Wybaczyła mężowi, który „nie chciał takiego dziecka”. Rozwiedli się. Kiedyś była ekonomistką, ale życie napisało dla jej inny scenariusz. Dzisiaj pracować nie może. Piotruś wypełnia jej cały dzień. Niedawno chłopiec rozpoczął terapię komórkami macierzystymi.  – Podano mu już 4 dawki. Widzę, że jest lepiej, odstawiliśmy jeden z czterech leków na padaczkę, bo już nie jest potrzebny. Może kiedyś sprawią że mój synuś będzie w lepszej kondycji – mówi mama chłopca.

Teraz Mama marzy o turnusie rehabilitacyjnym na Mazurach dla swojego synka. Aby Piotruś mógł tam pojechać, potrzeba jednak 7,5 tys. zł. Pomóżmy spełnić marzenie mamy chłopca. SMS o treści SERCE wysłany na numer 73 643 kosztuje tylko 3,69 zł z VAT, a może sprawić, że pani Olga ten Dzień Matki zapamięta na długo!

 

  • W redakcji Faktu rusza call center

    Wielki Koncert Charytatywny pod patronatem prezydenckiej pary już dziś! Tymczasem w naszej redakcji ...

  • Uratowaliście oddech małej Zosi

    Zosieńka leży sobie spokojnie, a jej oddech wreszcie jest miarowy. Zawdzięcza to Wam i Waszej hojnoś...

  • Pomagacie Nadii i Ewie walczyć z chorobą

    Już 7 grudnia w TVP 1 na żywo koncert, podczas którego podziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok...