Przetrwać w Mieście Kobiet

Przetrwać w Mieście Kobiet

Dominika Kulczyk z wyprawą do enklawy w Kolumbii wolnej od męskiej przemocy. W Mieście Kobiet nie trzeba się bać, ale przeżyć wcale nie jest łatwo. "Efekt Domina" w niedzielę o 11 w TVN.

W naszej części świata trudno sobie wyobrazić sytuację, w której mężczyzna może dopuścić się wobec kobiety przemocy w każdej formie i nie spotyka go za to żadna kara. Niestety miejsc, gdzie tak się dzieje, jest bez liku. W jednym z nich Dominika Kulczyk pomagakobietom stawić czoła groźnej rzeczywistości.

Slumsy w kolumbijskich miastach to mroczne okolice, w których ludzie walczą o przetrwanie. Na skutek trwających kilkadziesiąt lat konfliktów zbrojnych miliony osób wyruszyły na poszukiwanie schronienia i miski strawy. Jedynym miejscem, gdzie mogły się zatrzymać, były miejskie dzielnice skrajnej biedy. Tam jednak Kolumbijki przekonały się niestety na własnej skórze, czym może być męska przemoc.

Aby się bronić, założyły Miasto Kobiet – bezpieczną przestrzeń, wolną od gwałtów, przemocy fizycznej i psychicznej. Wychowało się tam już całe pokolenie. Dominika Kulczyk wraz z Kulczyk Foundation pomaga tym wspaniałym kobietom rosnąć w siłę, co zobaczymy w najbliższym odcinku programu „Efekt Domina” w TVN.

  • Dzieci zarabiają tam ciałem na chleb. Dominika Kulczyk pojechała z pomocą

    Prezes Kulczyk Foundation kolejny raz pojechała na drugi koniec świata, by pomóc skrzywdzonym dzieci...

  • Dzięki wam uczę się chodzić

    Kamila Pasieczna, która przed laty bardzo ucierpiała w wypadku, właśnie dostaje pomoc z Fundacji Fak...

  • Bez rehabilitacji nowa terapia nie zadziała. Pomóżmy!

    Pomimo choroby, która przykuła Gabrysię do łóżka, dziewczynka jest najlepszą uczennicą w klasie. Pas...