Ratunek dla dzieci przyszedł dzięki Wam!
Foto: BRAK

Ratunek dla dzieci przyszedł dzięki Wam! W akcji „Serce dla Dzieci” liczy się każdy SMS

Ratujecie ciężko chore dzieci! Dzięki charytatywnym SMS-om, które stale wysyłacie, coraz więcej maluchów i ich rodzin ma szansę na lepsze życie. 11-letnia Karolinka Zeman ma już dzięki Wam brakujące 5500 zł na zabieg fibrotomii, a 10-letnia Ola Januchta dostanie dzięki Wam wózek rehabilitacyjny za 14 tys. zł

Macie serce dla dzieci. Jesteście prawdziwymi bohaterami akcji Fundacji Faktu „Serce dla Dzieci”. Podziękujemy Wam podczas grudniowego koncertu w TVP1!

 

Karolina Zeman (11 l.) ze wsi Sól-Kiczora choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Ma szansę stanąć na własnych nogach i właśnie po to jest operacja fibrotomii, która ma usunąć patologiczne napięcie mięśniowe.

 

Z kolei Ola Januchta (10 l.) z Kielc ma nie tylko znaczne uszkodzenia mózgu ale i tzw. retinopatię oczu, czyli groźne zwyrodnienie siatkówki. Rodzice Oli bohatersko walczą o to, by córeczka, pomimo tylu przeciwności, rozwijała się psychicznie i fizycznie. I jest postęp!

 

– Ola rozumie wszystko co do niej mówimy, komunikuje swoje potrzeby, zaczyna mówić i siadać – z duma mówi jej mama Hanna. To czego teraz trzeba to wózka rehabilitacyjnego. Dziewczynka musi być mobilna! Dla Karolinki i Oli, by nie dały się chorobie, mamy łącznie 19500 zł. Od Was, z Waszych serdecznych SMS-ów.

 

W grudniu zeszłego roku podczas koncertu charytatywnego „Serce dla Dzieci” w TVP1 w półtorej godziny dostaliśmy od Was ponad 1,5 mln zł. To oznacza, że codziennie możemy pomagać jakiemuś dziecku. Oby funduszy nigdy nie zabrakło. Każdy Wasz kolejny SMS to szansa na wygraną w walce o zdrowie najmłodszych!

  • Dzieci będą wysłuchane

    Gest Dominiki Kulczyk uratował Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111

  • Akcja Fundacji Faktu. Tak chronimy kioskarzy przed wirusem!

    Mimo epidemii koronawirusa dzielni kioskarze codziennie stoją na posterunku i sprzedają prasę. – Gaz...

  • 40 zestawów sprzętu ratowniczego dla OSP!

    Pierwsza z 40 toreb medycznych PSP R1 trafiła do strażaków ochotników ze Świętoszówki na Śląsku. Wsz...