Tak było w 2015 roku: Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski dla Sebastiana!
Foto: Paweł Stępniewski/Newspix.pl

Tak było w 2015 roku: Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski dla Sebastiana!

- Dzień dobry, mam dla ciebie niespodziankę – powiedziała na powitanie piękna aktorka Tamara Arciuch. W duecie z Bartkiem Kasprzykowskim odwiedzili w Ursusie ciężko chorego chłopca, 6-letniego Sebastiana Górniaka. Rzeczywiście mają niespodziankę, bo już w 7 grudnia będą śpiewać dla Sebastiana w telewizji!

Sebastian jest podopiecznym Fundacji Faktu. To dla maluchów takich jak on powstał program pomocy i wielki koncert „Serce dla Dzieci”, który TVP1 organizuje razem z wydawnictwem Ringier Axel Springer Polska. - Mój syn to bardzo aktywne dziecko. Staramy się, żeby żył normalnie, co oczywiście nie jest łatwe. Dlatego to wielka radość, że są ludzie, którzy wyciągają do nas pomocną dłoń – mówiła do Tamary i Bartka wzruszona Kamila Górniak, mama chłopca. 
Sebastian nie chodzi, choruje na straszną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Nie można jej powstrzymać, ale można łagodzić skutki. Chłopcu bardzo potrzebny jest tzw. asystor kaszlu, by śluz nie zalegał w jego drogach oddechowych. Takie urządzenie to dla kwestia 19 tys. zł. Na szczęście 6-latek  jest jednym z dzieci, dla których 7 grudnia wieczorem w TVP1 gwiazdy zaśpiewają na koncercie charytatywnym „Serce dla Dzieci”. 
W zeszłym roku podczas naszego charytatywnego koncertu „Serce dla Dzieci” zebraliśmy, dzięki Waszym SMS-om ponad 1,6 mln zł. Dzięki temu mogliśmy pomóc do tej pory ponad 200 dzieciom, które potrzebowały leczenia, sprzętu medycznego, czy środków medycznych! Oby teraz było jeszcze więcej z wpłat – 2, 3, a może 5 mln!

Koncert poprowadzą Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec. 7 grudnia obok Tamary i Bartka wystąpią  Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny,  Monika Kuszyńska, Magda Steczkowska, Małgorzata Walewska, Natalia Szroeder i Liber, IRA oraz Sound’n’Grace. Musicie wtedy być przed telewizorami razem z nami. Walczymy o małych ośmioro bohaterów koncertu, ale i o to, by pomóc jak największe liczbie dzieci, które także walczą o zdrowe!

 

 

  • Tak było w 2016 roku: Enej zagra dla Oli, 6-letniej olsztynianki

    Ola nie chodzi, mało mówi, niedosłyszy. Szansę na rozwój może jej dać 19 tysięcy złotych

  • Fundacja Faktu pomaga Rytlowi

    Każdy może wysłać SMS-a lub wpłacić dowolną kwotę, która pozwoli małym mieszkańcom Rytla uporać się ...

  • Fundacja Faktu z Super Gwiazdą Plejady!

    Jesteśmy z tego dumni! Fundacja Faktu „Serce dla Dzieci” została wyróżniona Super Gwiazdą Plejady 20...