Tak było w 2015 roku: Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski dla Sebastiana!
Foto: Paweł Stępniewski/Newspix.pl

Tak było w 2015 roku: Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski dla Sebastiana!

- Dzień dobry, mam dla ciebie niespodziankę – powiedziała na powitanie piękna aktorka Tamara Arciuch. W duecie z Bartkiem Kasprzykowskim odwiedzili w Ursusie ciężko chorego chłopca, 6-letniego Sebastiana Górniaka. Rzeczywiście mają niespodziankę, bo już w 7 grudnia będą śpiewać dla Sebastiana w telewizji!

Sebastian jest podopiecznym Fundacji Faktu. To dla maluchów takich jak on powstał program pomocy i wielki koncert „Serce dla Dzieci”, który TVP1 organizuje razem z wydawnictwem Ringier Axel Springer Polska. - Mój syn to bardzo aktywne dziecko. Staramy się, żeby żył normalnie, co oczywiście nie jest łatwe. Dlatego to wielka radość, że są ludzie, którzy wyciągają do nas pomocną dłoń – mówiła do Tamary i Bartka wzruszona Kamila Górniak, mama chłopca. 
Sebastian nie chodzi, choruje na straszną chorobę – rdzeniowy zanik mięśni. Nie można jej powstrzymać, ale można łagodzić skutki. Chłopcu bardzo potrzebny jest tzw. asystor kaszlu, by śluz nie zalegał w jego drogach oddechowych. Takie urządzenie to dla kwestia 19 tys. zł. Na szczęście 6-latek  jest jednym z dzieci, dla których 7 grudnia wieczorem w TVP1 gwiazdy zaśpiewają na koncercie charytatywnym „Serce dla Dzieci”. 
W zeszłym roku podczas naszego charytatywnego koncertu „Serce dla Dzieci” zebraliśmy, dzięki Waszym SMS-om ponad 1,6 mln zł. Dzięki temu mogliśmy pomóc do tej pory ponad 200 dzieciom, które potrzebowały leczenia, sprzętu medycznego, czy środków medycznych! Oby teraz było jeszcze więcej z wpłat – 2, 3, a może 5 mln!

Koncert poprowadzą Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec. 7 grudnia obok Tamary i Bartka wystąpią  Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny,  Monika Kuszyńska, Magda Steczkowska, Małgorzata Walewska, Natalia Szroeder i Liber, IRA oraz Sound’n’Grace. Musicie wtedy być przed telewizorami razem z nami. Walczymy o małych ośmioro bohaterów koncertu, ale i o to, by pomóc jak największe liczbie dzieci, które także walczą o zdrowe!

 

 

  • Dzieci zarabiają tam ciałem na chleb. Dominika Kulczyk pojechała z pomocą

    Prezes Kulczyk Foundation kolejny raz pojechała na drugi koniec świata, by pomóc skrzywdzonym dzieci...

  • Natalka ma guza, Nikuś nie oddychał. Będzie pomoc

    To Wy, nasi Czytelnicy, codziennie ratujecie chore dzieci. Bo program Fundacji Faktu „Serce dla Dzie...

  • Chcemy wreszcie wiedzieć, jak leczyć synka

    Filipek ma już 4, 5 roku, a lekarze wciąż szukają przyczyny choroby. Chłopiec powinien przejść bardz...