Tak było w 2015 roku: Wielki koncert „Serce dla Dzieci” już 7 grudnia!

Tak było w 2015 roku: Wielki koncert „Serce dla Dzieci” już 7 grudnia!

To już drugi raz! Za pierwszym Fundacja Faktu dzięki SMS-om zebrała 1,6 mln zł i dzięki temu pomóc mogła ponad 200 ciężko chorym dzieciom, który potrzebne jest od zaraz specjalistyczne, bardzo drogie leczenie. No i mamy znów grudzień. – Tyle udało się zrobić za te pieniądze, że nie wahamy się prosić o rekord, czyli żebyśmy przebili kwotę z zeszłego roku! – podkreślają organizatorzy. Oby się udało. Koncert „Serce dla Dzieci” 7 grudnia o godz. 20:25 w TVP1. To będzie transmisja na żywo z Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Przesłanie tej akcji brzmi „Gdzieś koło nas trwa walka o zdrowie dziecka. Odnajdźmy je, zbierzmy się i pokonajmy zły los. Wspólnie możemy wszystko!”. – Tu chodzi o naszą wrażliwość na to, co się dzieje koło nas. Chodzi też o taką pomoc, która rzeczywiście odmienia życie temu kogo wspieramy. By stał się silniejszy, by mógł się rozwijać, spełniać swoje marzenia – wyjaśniają przedstawiciele Fundacji Faktu. 

Organizatorem koncertu są TVP1 i wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, które poprzez Fundację Faktu pomaga najmłodszym. W telewizji zobaczymy ośmioro małych bohaterów koncertu, każdy z nich ma swojego ambasadora. Walczymy o pieniądze dla tych właśnie dzieci, ale z myślą o tym, że z pewnością da się uzbierać na pomoc dziesiątkom, setkom innych, równie ciężko doświadczonych przez los!


Podczas koncertu będziemy poznawać historie kolejnych dzieci, a dla każdego zaśpiewają gwiazdy:

 

 • Julia Lach (8 l.) z Ujsoł k. Milówki ma dziecięce porażenie mózgowe, potrzebuje 11900 zł na fibrotomię i 8000 zł na nowe ortezy – zaśpiewa dla niej Golec uOrkiestra.
 • Oliwier Bajur (7 l.) z Łodzi cierpi na zespół genetyczny Coffina-Lowry’ego, potrzebuje 20000 zł na cztery turnusy rehabilitacyjne – zaśpiewa dla niego Monika Kuszyńska.
 • Weronika Ciepieniak (8 l.) z podwarszawskich Łomianek ma retinopatię i porażenie mózgowe, potrzebuje 15000 zł na komputer dla osób niewidomych – zaśpiewa dla niej Magda Steczkowska.
 • Sebastian Górniak (6 l.) z warszawskiego Ursusa choruje na rdzeniowy zanik mięśni, potrzebuje 19000 zł na kaflator (asystor kaszlu) – zaśpiewają dla niego Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.
 • Kamil Turek (8 l.) z Radomia ma porażenie mózgowe. potrzebuje 10000 zł na rehabilitację i 8000 zł na nowy wózek – zaśpiewa dla niego Andrzej Piaseczny.
 • Miłosz Cieślukowski (12 l.) z Żubrówki Nowej k. Suwałk zmaga się z nowotworem tkanki kostnej, potrzebuje 15000 zł na rehabilitację – zaśpiewa dla niego Małgorzata Walewska.
 • Tosia Kochańska (9 l.) z Bydgoszczy ma dziecięce porażenie mózgowe, potrzebuje 24000 zł na trening chodzenia na tzw. lokomacie – zaśpiewają dla niej Natalia Szroeder i Liber.
 • Ola Gadajska (16 l.) z Radomia choruje na artrogrypozę kończyn górnych (sztywność stawów), potrzebuje 22000 zł na rehabilitację, w tym na dwa specjalistyczne turnusy – zaśpiewa dla niej zespół IRA.

Koncert poprowadzą Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec. Na początku i na końcu wystąpi także zespół Sound’n’Grace! – Liczymy, że po tych 100 minutach koncertu będziemy już wiedzieć, że możemy pomóc jeszcze większej liczbie dzieci – zdradzają organizatorzy. – Dosłownie każda złotówka się liczy.

Partnerem charytatywnym koncertu „Serce dla Dzieci” jest Fundacja Faktu, patronami medialnymi Fakt, Fakt24.pl oraz Onet.pl, natomiast partnerem wspierającym Fundacja PGNiG.

 

 

 • Aby mózg Igorka zaczął się rozwijać potrzeba codziennych ćwiczeń

  - Nie mam znikąd pomocy, a tak bardzo chciałabym dać synkowi szansę na lepsze życie – mówi samotna m...

 • Sukces Faktu! Pompa wróciła do Julci

  Rodzice 4–letniej Julki z Wrocławia nie muszą już patrzeć na cierpienia córeczki chorej na cukrzycę....

 • Twój SMS uratuje dziecko!

  Dla 10-letniej Gabrysi choć jeden samodzielny krok, to będzie prawdziwe osiągnięcie. Dziewczynka tak...