Tak było w 2016 roku: Feel zaśpiewa specjalnie dla Zuzi i Mai

Koncert SERCE DLA DZIECI - bliźniaczki wychowywane przez babcię potrzebują na rehabilitację 24 tysiące złotych

Mimo swojej niepełnosprawności 14-letnie bliźniaczki z Gliwic zawsze są uśmiechnięte. Tylko dzięki wielkiej woli życia, babci Mariolce i rehabilitacji są aktywne i ich stan się poprawia. Wciąż są potrzebne pieniądze na zabiegi, bo każdy dzień bez nich to powracająca i pogłębiająca się niesprawność. Pomaga je zbierać Fundacja Faktu, a wspiera zespół Feel!
Bliźniaczki przyszły na świat jako skrajne wcześniaki – ważyły poniżej 800 g. Mama je zostawiła. Mówią o niej krótko: – Nie chcemy jej znać, ma nową rodzinę i nowe dziecko. Może nie dorosła do tego, by mieć takie fajne dzieci...
Ale dzięki babci i wysiłkom lekarzy dziś są cudownymi dziewczynkami. Są bardzo inteligentne i wspierają się nawzajem. – To dzięki rehabilitacji, czasami płakały z bólu, ale się opłaciło. Zuzia miała nie ruszać się, a teraz nie tylko sama chodzi, ale i biega w maratonach na wózkach – mówi Mariola Raczkowska (56 l.).
To ona jest dla ich opiekunką. Jako prowadząca rodzinę zastępczą dostaje 1800 zł od państwa, ale za to musi opłacać rehabilitację, hipoterapię i zajęcia na basenie. Na wszystko jednak nie wystarczy. Dlatego proszą o wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli. W pomoc włączyła się Fundacja Faktu. Na rehabilitację i zabiegi dla nich potrzeba ok. 24 tysiące złotych.
Siostry kochają sport. Zuzia mimo czterokończynowego porażenia biega w maratonach. Trenuje ze słynnymi sportowcami. Zaprzyjaźniła się z Pawłem Czapiewskim, medalistą mistrzostw świata i halowym mistrzem Europy w biegu na 800 m. Niedawno z Pawłem oraz maratończykiem Dariuszem Laksą odbyli wspólny trening. Twarz Zuzi promieniała!
Dziewczynka była wniebowzięta, gdy mogła potrenować w towarzystwie takich gwiazd. A to nie był koniec niespodzianek. Bo dziewczynki odwiedził też zespół Feel z Piotrem Kupichą. Zuzia, gdy tylko zobaczyła muzyków, od razu opowiedziała im, że jest szansa, aby chodziła jeszcze lepiej i zapytała, czy pomogą jej i jej siostrze zebrać środki na operacje?
– Pomożemy! Oczywiście, że pomożemy – zapewnił Piotr Kupicha. Obiecał siostrom, że podaruje im nową płytę (dziś ma premierę) z dedykacją. Zuzia i Maja dostaną ją na koncercie Serce dla Dzieci (5 grudnia, 17.30 w TVP1), w którym Feel wystąpi specjalnie dla nich. Będzie namawiał telewidzów do wsparcia dziewczynek.


Aby dołączyć do zbiórki na rzecz Zuzi i Mai można dokonać wpłaty na konto Fundacji Faktu o numerze 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 (Tytuł przelewu: Serce dla Dzieci). 

  • Pomóżmy Patrycji jechać na paraolimpiadę

    Patrycja ma wiele pasji. Trenuje cross fit, bierze udział w zawodach i je wygrywa. Żeby wygrać z cho...

  • Ofiary wypadków mogą liczyć na wsparcie

    Wypadek zmienił nie tylko życie Krzysztofa, ale również jego matki. Akcja Społeczna Fundacji Faktu i...

  • Tak było w 2016 roku: Enej zagra dla Oli, 6-letniej olsztynianki

    Ola nie chodzi, mało mówi, niedosłyszy. Szansę na rozwój może jej dać 19 tysięcy złotych