Taniec daje dzieciom wolność

Taniec daje dzieciom wolność

Kulczyk Foundation sfinansowała przedstawienie baletowe „Voices of Kibra”, w którym wzięło udział 120 dzieci ze slumsów Nairobi.

Nairobi, stolica Kenii, to miasto o wielu obliczach. Bogate dzielnice sąsiadują w nim z rejonami biedy, takimi jak Kibera – jeden z największych slumsów na świecie. Właśnie tam działa organizacja pozarządowa Project Elimu, którą wspiera Kulczyk Foundation.
Założycielem Project Elimu jest Mike Wamaya, nauczyciel baletu. Taniec pozwala dzieciom na chwilę zapomnieć o niezmiernie trudnej rzeczywistości, w której żyją – w domach bez wody, sanitariatów i elektryczności. – Balet dał mi głos, dał mi siłę, i jako małemu chłopcu dał mi poczucie mocy, żeby rozmawiać z dużymi ludźmi i nie czuć się już dłużej małym. Teraz mogę wykorzystać to doświadczenie, żeby wpłynąć na dzieciaki, na ich sposób myślenia, żeby poprowadzić je, dokądkolwiek zechcą – mówi Wamaya.
– Widok tych dzieci, które poprzez taniec odzyskują pewność siebie, łamią stereotypy i podziały społeczne, jest dowodem na to, że praca Mike’a ma wielki sens – mówi Dominika Kulczyk.
Kulczyk Foundation wsparła Project Elimu – sfinansowała przedstawienie baletowe „Voices of Kibra”, ufundowała stypendia dla 120 dzieci biorących w nim udział i wsparła rozwój szkoły Kibera Ballet School and Arts Education. Młodzi tancerze dostali też buty, plecaki i mundurki.
Oglądaj w TVN, Niedziela 17 marca 2019, godzina 11

  • Zuzia ma 8 lat, Wiktoria - 10. Właśnie odzyskały wolność

    Dzięki pomocy Fundacji Faktu dwie ciężko chore dziewczynki będą w końcu mogły wychodzić z domu

  • „Codziennie bądźmy razem”, czyli pomagaj z radością

    Wspólny program charytatywny Fundacji Faktu i sklepów sieci Biedronka przez 6 lat dał wsparcie kilku...

  • Tak było w 2015 roku: Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski dla Sebastiana!

    - Dzień dobry, mam dla ciebie niespodziankę – powiedziała na powitanie piękna aktorka Tamara Arciuch...