Taniec daje dzieciom wolność

Taniec daje dzieciom wolność

Kulczyk Foundation sfinansowała przedstawienie baletowe „Voices of Kibra”, w którym wzięło udział 120 dzieci ze slumsów Nairobi.

Nairobi, stolica Kenii, to miasto o wielu obliczach. Bogate dzielnice sąsiadują w nim z rejonami biedy, takimi jak Kibera – jeden z największych slumsów na świecie. Właśnie tam działa organizacja pozarządowa Project Elimu, którą wspiera Kulczyk Foundation.
Założycielem Project Elimu jest Mike Wamaya, nauczyciel baletu. Taniec pozwala dzieciom na chwilę zapomnieć o niezmiernie trudnej rzeczywistości, w której żyją – w domach bez wody, sanitariatów i elektryczności. – Balet dał mi głos, dał mi siłę, i jako małemu chłopcu dał mi poczucie mocy, żeby rozmawiać z dużymi ludźmi i nie czuć się już dłużej małym. Teraz mogę wykorzystać to doświadczenie, żeby wpłynąć na dzieciaki, na ich sposób myślenia, żeby poprowadzić je, dokądkolwiek zechcą – mówi Wamaya.
– Widok tych dzieci, które poprzez taniec odzyskują pewność siebie, łamią stereotypy i podziały społeczne, jest dowodem na to, że praca Mike’a ma wielki sens – mówi Dominika Kulczyk.
Kulczyk Foundation wsparła Project Elimu – sfinansowała przedstawienie baletowe „Voices of Kibra”, ufundowała stypendia dla 120 dzieci biorących w nim udział i wsparła rozwój szkoły Kibera Ballet School and Arts Education. Młodzi tancerze dostali też buty, plecaki i mundurki.
Oglądaj w TVN, Niedziela 17 marca 2019, godzina 11

  • Dziś o godz. 20:25 w TVP1 koncert „Serce dla Dzieci”!

    Ośmioro dzieci i ośmiu ambasadorów „Serca dla Dzieci”. W imieniu małych podopiecznych proszą Was, że...

  • Wielka akcja Faktu! Pomagamy strażakom ratować życie

    Fundacja Faktu ufundowała 6 toreb medycznych PSP R1 o wartości ponad 6 tys. zł. każda. Dzięki nim st...

  • „Bajki radosnego malucha” - szukaj w Biedronce!

    Książka z płytą, która bawi i niesie pomoc razem z Fundacją Faktu. Od 3 września przez 2 tygodnie, d...