To Wy odmieniliście życie tego chłopca!
Foto: Damian Burzykowski/newspix.pl

To Wy odmieniliście życie tego chłopca!

Dzięki ogromnej życzliwości czytelników Faktu i telewidzów TVP1, Kamil Turek (8 l.) z Radomia już śmiga na nowym wózku wartym 8 tys. złotych. Odwiedziliśmy Kamila i jego rodziców. Teraz chłopiec może dużo łatwiej się poruszać, no i jest zachwycony wyglądem nowego sprzętu!

Kamil to niezwykły chłopiec. Pomimo młodego wieku już napisał książkę z własnymi wierszami, ale jego największą pasją są samoloty. – Dlatego właśnie wybrał taką grafikę na osłonę kół przy wózku. Są tam włoskie samoloty z pokazów Air Show w Radomiu – mówi z radością w głosie jego tata, Grzegorz. – Najbardziej zachwycony jest limonkowym kolorem wózka - dodaje.

Jednak najważniejsze, że wózek spełnia swoje zadanie. – Już po pierwszych dniach użytkowania Kamil zauważył, że dużo lżej mu się poruszać – relacjonuje pan Grzegorz. – Jesteśmy niesamowicie wdzięczni Fundacji Faktu za pomoc w zebraniu pieniędzy – kończy.

To nie wszystko, bo młodego poetę czeka jeszcze rehabilitacja, która przybliży go do spełnienia upragnionego marzenia. aby samodzielnie usiąść. Wszystko to możliwe dzięki grudniowemu koncertowi „Serce dla Dzieci” w TVP1. To wtedy były zbierane pieniądze dla podopiecznych Fundacji Faktu i jednym z nich jest właśnie Kamil Turek.

Pamiętajcie, że takie cuda jak wózek dla Kamila mogą dziać się każdego dnia, bo ciągle zbieramy pieniądze dla ciężko chorych dzieci. Wystarczy wpłacić dowoloną kwotę na numer konta 07 1240 6292 1111 0010 6255 7194 w tytule przelewu wpisując "Serce".

  • Pobiegliśmy dla Tatiany

    Za nami pierwsza odsłona wspólnej akcji charytatywnej Faktu i biegaczy z Run Beach Morning. Tym raze...

  • Dominika Kulczyk pomaga nastoletnim matkom ze slamsów Kolumbii

    Wstrząsającą relację z jej podróży do świata, gdzie rządzą narkotykowe kartele można zobaczyć w najb...

  • 8. urodziny Fundacji Faktu „Serce dla Dzieci”

    Dzięki wsparciu naszych Dobroczyńców przez te lata wsparliśmy 1400 chorych dzieci, na pomoc przekaza...