Wojtuś kocha konie, potrzebuje hipoterapii

Wojtuś kocha konie, potrzebuje hipoterapii

7-letni Wojtuś z Wałbrzycha z mózgowym porażeniem dziecięcym swoje pierwsze słowa wypowiedział siedząc na końskim grzebiecie. Jego mamy nie stać na hipoterapię. Pomóżmy im opłacić regularne zajęcia.

Wojtuś nie może bawić się, jak wszystkie zdrowe dzieci; nie tylko nie biega, ale nawet nie chodzi. I nie mówi. Poprawę zdrowia przynoszą mu zajęcia z hipoterapii.  Fundacja Faktu pragnie wspomóc rehabilitację chłopca. Liczymy na wielkie serca naszych Darczyńców.
NFZ i PFRON nie refundują potrzebnej chłopcu rehabilitacji. Hospicjum przyznało Wojtusiowi zaledwie 4 godziny ćwiczeń miesięcznie. W przedszkolu Wojtuś poznał i pokochał konie. Kontakt z koniem sprawia mu wielką radość.
– Gdy przekraczamy bramę stadniny w Książu, widać jak uśmiecha mu się buzia – mówi fizjoterapeutka Katarzyna Lipińska (40 l.). Gdy wsiada na Colorado, dotyka grzbietu, a nawet do niego się tuli. – To dla niego ratunek! – mówi jego mama Anna Wierna (46 l.). – Jazda na koniu niesamowicie dużo Wojtusiowi daje, dzięki niej wzmocnił sylwetkę, ma wyprostowane plecy, nawet samodzielnie trzyma głowę.
Ale nie wiadomo, czy chłopczyk nadal będzie mógł brać udział w zajęciach z ukochanym zwierzakiem. Roczny koszt hipoterapii to 3,8 tys. zł. A tymczasem pani Anna sama wychowuje chłopca, otrzymując jedynie świadczenie pielęgnacyjne i 400 zł alimentów od ojca Wojtusia. Dlatego ta – zdawałoby się – niewysoka kwota jest dla pani Anny zawrotną.
Aby pomóc Wojtusiowi w rehabilitacji wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Faktu nr: 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 - z dopiskiem: dla Wojtusia. Można też wykonać szybki przelew internetowy ze strony Fundacji Faktu.

 

Aby pomóc wielu innym chorym dzieciom, przekaż Fundacji Faktu 1 procent podatku - KRS 000353781.

  • Tak było w 2015 roku: Monika Kuszyńska zaśpiewa dla Oliwiera!

    Na zaproszenie Moniki Kuszyńskiej jej łódzkie studio nagraniowe odwiedził Oliwier Bajur. Miejsce pr...

  • Tak było w 2016 roku: SERCE DLA DZIECI – koncert pełen wzruszeń już 5 grudnia!

    Zagramy po raz trzeci! Dwie poprzednie edycje koncertu pozwoliły Fundacji Faktu zebrać ponad 3,5 mil...

  • Tak było w 2016 roku: Jej ciekawość świata ujęła Kasię Kowalską

    Sprzężona niepełnosprawność nie zabiła w Basi z Gdańska w wielkiej ciekawości świata i pogody ducha....