Wysłaliście prawie pół miliona SMS-ów, by pomóc dzieciom!
Foto: Aleksander Majdański newspix.pl

Wysłaliście prawie pół miliona SMS-ów, by pomóc dzieciom!

To był niezwykle wzruszający koncert. Dzieci, które na co dzień walczą z nieuleczalnymi chorobami mogły choć na chwilę zapomnieć o zmaganiach z niepełnosprawnością. Wszystko dzięki gwiazdom, które zaśpiewały specjalnie dla nich. Już wiemy, że wysłaliście prawie pół miliona charytatywnych SMS-ów. Liczenie wpływów nadal trwa! Dzięki Tobie! Dzięki Wam! Dziękujemy!

Koncert był współorganizowany przez TVP1 i wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, które poprzez Fundację Faktu pomaga ciężko chorym dzieciom. Ośmioro małych podopiecznych Fundacji Faktu wyczekiwało na ten dzień długich kilkanaście tygodni. Wreszcie stało się! Mogli wysłuchać największych przebojów, które specjalnie dla nich wykonali gwiazdy polskiej estrady.  Jako pierwsza na scenie zagrała grupa Golec Orkiestra, która słowami swojej piosenki „ Tak nie wiele trzeba aby innym cząstkę nieba dać”, sprawiła ogromną radość ośmioletniej Julce Lach, chorej na mózgowe porażenie dziecięce.

Później emocji nie było już końca. Na scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego zaśpiewali też Andrzej Piaseczny, Monika Kuszyńska, Małgorzata Walewska, Liber i Natalia Szroeder, Magda Steczkowska, Bartek Kasprzykowski i Tamara Arciuch oraz zespół IRA. Dali z siebie naprawdę wszystko! – Wrażenia były niesamowite. Aż mi zabrakło słów – przyznała po koncercie Pani Magda mama 9 – letniej Tosi Kochańskiej, cierpiącej na porażenie mózgowe. Rodzice zgodnie mówili, że takie wydarzenie to dla nich i dla ich dzieci motywacja do jeszcze mocniejszej walki z chorobą. – Spadają na nas tak fantastyczne przygody i spotykamy na swojej drodze tak wielu fantastycznych ludzi, którzy  z czasem stają się naszymi przyjaciółmi, że jest to bardzo motywujące do działania i dające mnóstwo wiary w to, że damy radę dalej toczyć tę walkę – tłumaczy pani Kamila, mama  sześcioletniego Sebastiana Górniaka z Warszawy, chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Patronami medialnymi koncertu byli Fakt24.pl i Onet.pl a partnerem wspierającym Fundacja PGNiG. Partnerem  charytatywnym była oczywiście Fundacja Faktu. Dziękujemy też hotelowi Marriott, dzięki któremu nasi podopieczni mieli luksusowe warunki wypoczynku!


 

  • Pomóżmy małej wojowniczce

    Trwa Świąteczna akcja Fundacji Faktu. Tereska z Wrocławia to dzielna 10-latka, która z pasją walczy ...

  • Zmiana numeru telefonu Fundacji Faktu

    Nowy numer to 22 778 62 54

  • Chcieli sprzedać nasze mieszkanie

    Są sytuacje, kiedy szybkie zdobycie pieniędzy jest sprawą życia i śmierci. Człowiek postawiony w ta...