Zuzieńko, oby Cię teraz mniej bolało!
Foto: BRAK

Zuzieńko, oby Cię teraz mniej bolało! Serce dla Dzieci

Bo bolało ją od zawsze. Od urodzenia. Nie rączka, czy nóżka, ale wszystko. Jakby ją polewali wrzącą wodą. Epidermolysis Bullosa, czyli wrodzone pęcherzowe oddzielanie się naskórka, postać dystroficzna, najcięższa, to przerażająca choroba, z którą walczy malutka Zuzia. Nie ma większej pomocy, niż ta, która dla niej nadeszła dzięki Wam. Z pieniędzy zebranych podczas grudniowego koncertu „Serce dla Dzieci” finansujemy 7-letniej Zuzi z Gogolina zapas opatrunków na 5 miesięcy za 11 tys. zł.

– Te opatrunki, to druga skóra Zuzi. Dosłownie! – podkreśla jej mama Sylwia Macheta. We wrześniu podopieczna Fundacji Faktu wyjeżdża na specjalistyczne leczenie do USA. Do tego czasu i przez kilka miesięcy w Stanach będzie zaopatrzona. – W pierwszym okresie pobytu w USA będziemy zobowiązani radzić sobie sami, więc ta pomoc z Polski to dla nas wybawienie – tłumaczy pani Sylwia.

 

Córeczka Sylwii Machety to kolejne dziecko, któremu możemy pomóc dzięki gigantyczne kwocie ponad 1,6 mln. Zł, które wpłaciliście poprzez charytatywne SMS-y podczas zeszłorocznego koncertu „Serce dla Dzieci” organizowanego przez nas z TVP1. Ważne też, że pomagając Zuzi możemy „precyzyjnie uderzyć w punkt”, czyli spowodować, że nasze wsparcie umożliwi szybką drogę ku lepszemu, bo pobyt w USA temu ma służyć.

 

Nie sposób sobie wyobrazić co czuje małe dziecko, którego 70 proc. ciała pokrywają rany. Ale nasza podopieczna jest bardzo dzielna. – Zuza ma siłę jak kilkutysięczna armia. Ile trzeba mieć samozaparcia i siły w sobie, by płakać z bólu przez dwa dni i mimo tych łez... malować, uczyć się, czytać, bawić się z siostrą! – tłumaczy jej mama.

  • Kulczyk Foundation zmienia życie dzieci w Lesotho

    Ponad połowa jego mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa. Masowa emigracja za chlebem oraz epidemi...

  • „Codziennie bądźmy razem”, czyli pomagaj z radością

    Wspólny program charytatywny Fundacji Faktu i sklepów sieci Biedronka przez 6 lat dał wsparcie kilku...

  • Daliście Nikoli 10 miesięcy leczenia!

    We wrześniu skończy 9 lat. To 9 lat rozpaczliwej walki o to, co nam wszystkim przychodzi bez wysiłku...